Ziraat Bankası Vadeli Hesap Nasıl Açılır

Paylaş
 

Ülkemizin en eski bankalarından bir tanesi olan Türkiye Ziraat Bankası geçmişten bugüne süre gelen , ülkemizin büyük bankalarından biri olmayı başarmıştır. Türkiye Ziraat Bankası gerek müşteri potansiyeli gerekse de ekonomik açıdan diğer bankalar arasında önemli bir yere sahiptir. Diğer bankalarda olanın belki de daha fazlasını bulabileceğiniz Türkiye Ziraat Bankası , vadeli ve vadesiz hesaplar ile bireysel ve de ticari hesapları sayesinde sizde bir Türkiye Ziraat Bankası müşterisi olabilirsiniz.

Türkiye Ziraat Bankası Vadeli Hesabı Nasıl Açılır ?

Vadeli Hesap denilince akla gelen ilk şey tabiki de faizdir. Faiz eski adı ile nema günümüzde tüm bankalar tarafından müşterilerine sunulan bir birikim hesap türüdür. Bu hesap sayesinde evde yastık altında duran maddi varlıklarınızı bankaya getirerek durduğu yerden değer kazanmasıdır. Türkiye Ziraat Bankası Vadeli hesap sayesinde artık sizlerde yüksek faiz ile tanışma fırsatını yakalayacaksınız. Tek yapmanız gereken bir Ziraat Bankası hesabı açtırmanız olacaktır.

Vadeli hesaplar genelde bankaya göre faiz oranları değişir ancak genel faiz oranlarına baktığımızda nadirde olsa bazı bankaların mevduat faiz getirisi diğerlerine oranla daha fazladır. Vadeli hesaplarda 1 ay , 3 ay ve 6 ay gibi vade seçenekleri sunulur bazı durumlarda bu 1 yıl olarak da tanımlanır.

Ziraat Bankası Vadeli Hesap

Ziraat Bankası Vadeli Hesap

Türkiye Ziraat Bankası Vadeli Hesap açtırmak için , ülke genelindeki her hangi bir Ziraat Bankası Şubesine gitmeniz gerekiyor. Giderken yanınızda TC kimlik kartınızın aslı olması şart. Ayrıca her ihtimale karşın sizden yatıracağınız para miktarı ne kadar sualine karşın 20 TL götürebilirsiniz. Bu para bankaya gitmemekle beraber sizin vadeli hesabınızn içinde kalacaktır. Siz vadeli hesabı açtıracağınız sırada vade süresini de kendiniz belirliyorsunuz.

DMCA.com Protection Status