Kredi Notu Sorgulama

Ziraat Bankası Personel Alımı

Ziraat Bankası Personel Alımı

Türkiye’nin en kurumsal bankası olan Ziraat Bankası, birçok kişiye de istihdam sağlamaktadır. Güvenlik görevlisinden gişe görevlisine kadar birçok farklı pozisyona belli yıllarda personel alımı yapan Ziraat Bankası, kişilere iş olanağı yaratmaktadır. Çalışma koşulları da göz önüne alındığı zaman, Ziraat Bankası bu alandaki kişilerin ilk tercihi olmaktadır. Devlet bankası olması sebebiyle de kişilerin daha teminatlı gördüğü bankaların başında yer alır.

Ziraat Bankası gerekli gördüğü pozisyonlara personel alımı yapacağı zaman, internet yoluyla bunu ilan etmektedir. Güvenlik görevlisi, gişe görevlisi, müşteri temsilcisi gibi farklı pozisyonlara yıl içinde belli alımlar olabilmektedir. Ziraat Bankası personel alımı, belli sınavlara göre yapılmaktadır. İlgili pozisyonlarda çalışmak isteyen kişiler için öncelikle bir yazılı sınav yapılmaktadır. Yazılı sınavdan geçerli puanı alan adaylar için, ikinci aşama olan mülakat yapılmaktadır. Kişilerin ilgili pozisyonlarda işe başlayabilmek için önce yazılı sınavdan, ardından da sözlü mülakattan geçerli bir puan almaları gerekmektedir.

Ziraat Bankası, 2017 yılı için yalnızca servis görevlisi pozisyonuna personel alacağını daha önceden duyurmuştu. Şuan için 2017 yılında servis görevlisi pozisyonu dışında herhangi bir personel alımı beklenmiyor. Servis görevlisi adını verdiğimiz personel, bankaların ürünlerinin müşterilere tanıtımını yapan kişiler olarak bilinmektedir. Ziraat Bankası, bu pozisyona yazılı bir sınav, ardından da mülakat yaparak personel almayı planlıyor. Bu sınavlara girebilmek için TC vatandaşı olmak, askerliği yerine getirmek, kamu haklarından mahrum olmamak ve 4 yıllık bir lisans programı bitirmiş olmak gerekmektedir. Eğitim meselesi, tüm sınavlar için aynı şekilde geçerli bir şart olmayabilir. Bazı kademelere yapılan alımlarda, kişilerin 4 yıllık bir lisans programından mezun olmaları şartı aranmamaktadır. Tüm bu ilgili şartlar, Ziraat Bankasının resmi sitesi üzerinden kişilere duyurulmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Bankası Kredi Borcu Sorgulama
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ