Home / Bankalar / Ziraat-bankası / Ziraat Bankası Müşteri Numarası Öğrenme

Ziraat Bankası Müşteri Numarası Öğrenme

Online ya da şube fark etmeksizin işlemlerinizi yapacağınız zaman müşteri numarası sürekli karşınıza çıkacak bir bilgidir. Kart üzerinde de doğrudan yazmadığı için birçok kişi Ziraat müşteri numarası öğrenme yöntemlerini merak etmektedir. Her bankanın müşteri numarası belli bir sistematik üzerine kurulmuştur. Kart numaranız ya da IBAN numaranız üzerinden çeşitli kümelendirmeler yaparak kendi müşteri numaranızı tespit edebilirsiniz. Bunun için Ziraat Bankası’ndaki sistem şu şekildedir. Banka kartınızın üzerinde bulunan ve ön yüzünde yer alan toplam 16 haneli hesap numarasının ortasındaki 8 haneli sayıyı ifade etmektedir. İlk 4 ve son 4 haneyi çıkardığınızda geriye kalan kısım Ziraat müşteri numarasını temsil etmektedir. Müşteri numaranızı bu şekilde öğrenebileceğiniz gibi, herhangi bir Ziraat Bankası şubesinden de öğrenebilirsiniz.

zirrat-bankasi-musteri-hizmetleri-0850
zirrat-bankasi-musteri-hizmetleri-0850

Ziraat Mobil Şifre Alma

Mobil uygulamayı indirdikten sonra, sistem sizden kartlarınızı ve hesaplarınızın hepsini görebilmek adına çeşitli bilgiler istemektedir. Giriş için T.C. kimlik numaranızı ya da müşteri numaranızı girmeniz gerekiyor. Bu noktada eğer bilmiyorsanız Ziraat müşteri numarası öğrenme işlemlerini gerçekleştirerek müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz. Ardından şifrenizi girerek sisteme girebiliyorsunuz. Fakat şifreniz yoksa, ilk kez alıyorsanız telefon bankacılığı ya da internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Bunun için Ziraatbank.com. tr sitesine giriş yapmalısınız, ardından online işlemler sekmesi üzerinden kredi/ banka kartı için parola oluşturma sekmesini kullanmalısınız. Eğer şifre aldıysanız ve unuttuysanız, ‘şifremi unuttum’ seçeneğine basmalısınız. Sonraki adımda sizden, T.C. kimlik ya da vergi numarası, telefon numarası ve güvenlik kodu istenecek, yeni bilgileriniz SMS olarak iletilecektir.

Ziraat Bankası Telefon Numarası Değiştirme


Kredi ya da banka kartı başvuru işlemlerini oluştururken sizden, aktif olarak kullandığınız iletişim bilgileriniz de istenmektedir. Telefon numarası, e- mail adresi gibi bilgileriniz kullanılarak, doğrudan müşteri bilgileriniz, kart ekstralarınız, borç veya ödeme bilgileriniz, son ödeme tarihi gibi bilgileriniz gönderilmektedir. Bankanın gönderdiği bu bilgileri takip edebilmek, yanı sıra, kampanyalardan yararlanmak ve kartınızla ilgili gelişmeleri görmek adına telefon numaranızı  doğru vermeniz şart. İlerleyen zamanlarda telefon numaranız değiştiğinde ise bunu kısa sürede bankaya bildirmelisiniz. Bunun için Ziraat Bankası’na ait, mobil bankacılık, müşteri hizmetleri hattı ya da şubeleri kullanabilirsiniz. Mobil üzerinden işleminizi yapabilmeniz için sisteme şifrenizle giriş yapıp güvenlik ayarlarından ‘iletişim bilgilerim’i seçmeli ve değişikliği onaylamalısınız.
Müşteri hizmetleri üzerinden de müşteri numaranızı ve sizden istenen güvenlik sorularınızı da yanıtladıktan sonra değimi müşteri temsilcisi aracılığıyla yapabilirsiniz. Eğer bilmiyorsanız Ziraat müşteri numarası öğrenme yöntemlerini kullanarak müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz. Son olarak, şube üzerinden de güncel bilgilerinizi düzelttirebiliyorsunuz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma


Ziraat bankası müşteri hizmetleri telefon numarası
bir süredir, 444 00 00 olarak bilinmektedir.Ziraat bankası müşteri hizmetler hattını kullanırken genelde otomatik tuşlama işlemleri üzerinden işlemlerinizi tamamlayabiliyorsunuz. Numaranız sisteme kayıtlıysa aradığınız zaman sizin bilgileriniz üzerinden açılacaktır. Eğer çok acil bir işiniz yoksa, müşteri hizmetlerinin otomatik yönlendirmelerine göre, IBAN öğrenme, bakiye ve avans bilgilerini öğrenme, hesap özeti, ödeme bilgileri ve benzeri birçok bilgiyi öğrenebiliyorsunuz. Bunun haricinde komplike bir sorununuz varsa ya da acil bir durum söz konusu ise, hattı aradıktan sonra müşteri numaranızı ya da kimlik numaranızı tuşlamalısınız. Ziraat müşteri numarası öğrenme durumunda kalmamak için direkt T.C. numaranızla da girebilirsiniz. Ardından direkt 2’yi ve sonrasında 0’ı tuşlamanız gerekiyor. Sonrasında da 1’i tuşlayarak direkt müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Ya da kayıp çalıntı durumları için, 444 00 00’ı aradıktan sonra direkt 0’ı tuşlamanız yeterli.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi

Ziraat bankası internet şubesi üzerinden birçok bireysel ve kurumsal işlemlerinizi yürütebilirsiniz. Bu kapsamda;
– Para transferleri
– Yatırım
– Cebe TL yükleme
– SGK/ Vergi
– Eğitim
– Bağış
– Üye İş Yeri İşlemleri
– Hesaplarınız
– Kredi ve Banka Kartı
– Sigorta ve Emeklilik kısacası bütün bireysel işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Transfer işlemleri kapsamında, borç ödeme, EFT ve havale işlemleri, kredi kartı borcu ödeme, işlem limitlerini artırma ya da düşürme, Ziraat müşteri numarası öğrenme gibi tüm işlemleri gerçekleştirebiliyorsunuz. İnternet şubesini kullanmak için, Ziraat Bankası’nın sitesini ziyaret edip ‘online işlemler’ kısmından kayıt olabilirsiniz. Ya da telefon bankacılığı üzerinden de kaydınızı oluşturabilir, bahsettiğimiz işlemleri yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Telefon Bankacılığı

Ziraat Bankası’nı daha aktif bir şekilde kullanabilmek ve sorunlarınızı çözebilmek için bir diğer alternatif de telefon bankacılığıdır. Ziraat bankası müşteri hizmetlerine bağlanma için Telefon bankacılığı için 444 00 00 ya da 0850 220 00 00 numarasını kullanabilirsiniz. Telefon bankacılığı 7/ 24 aktiftir ve müşterilerine yardımcı olabilmektedir. Eğer telefonunuz sisteme kayıtlı değilse, müşteri numarası ya da T.C. kimlik numaranızı girerek hesaplarınızın bilgilerine ulaşılmasını sağlayabilirsiniz. Ardından, bakiye öğrenme, hesap numarası öğrenmek, mobil hesap açtırmak, kredi kartı başvurusu yapmak, Ziraat müşteri numarası öğrenme, borç bilgilerinizi öğrenme ve benzeri işlemleri yapabilmeniz için hızlı yöntemlerden biridir. Ziraat Bankası müşterisi olmasanız da sormak istediklerinizi müşteri temsilcilerine iletebilirsiniz.
Ziraat Bankası müşteri numaralarının sorgulanabilme işlemi Ziraat Bankası internet şubeciliğinden de yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra Ziraat Bankası telefon bankacılığı 444 00 00 aranarak Ziraat Bankası kredi veya banka kartlarının müşteri numaraları öğrenilebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.