Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Ziraat Bankası Müşteri Numarası Öğrenme

Ziraat Bankası Müşteri Numarası Öğrenme

Kredi kartı veya banka kartlarının bağlı bulundukları hesap için ilgili bankada müşterinin bir müşteri numarası bulunmaktadır. Kredi kartlarının veya banka kartlarının üstlerinde yazan numaralar pek çok şeyi ifade etmektedir. Bankaların müşteri numaralarını bilmeyen pek çok banka kartı ve kredi kartı sahibi bulunmaktadır. Oysaki hesap numarası, hem müşteri numarası hem de hesabın bağlı bulunduğu şube kodu kredi ve banka kartlarının üstlerinde yazılı olabilmektedir. Kredi kartlarının üstlerine ilk bakıldığında görülen 16 haneli rakam, hesap numarasını ya da müşteri numarasını içermemektedir. O 16 haneli numara, kredi kartının numarasıdır.

Bazı bankaların çıkardıkları kredi kartlarında müşteri numarası, kart sahibinin isminin hemen altında bulunan rakamlardan oluşmaktadır. Bankada yer alan vadesiz hesap numarası da yine aynı kartın üstünde bulunuyor olabilir. Bu gibi durumlar genellikle banka kartlarında görülmektedir. Banka kartlarının ön yüzlerinde en alt kısımda bulunan rakamlar müşteri numarasının rakamları olmaktadır.

Ziraat Bankası kredi veya banka kartınızda bulunan 16 haneli kart numarasının hemen alt kısmında yer alan küçük bir şekilde yazılan ve 4 haneli biçimde başlayan rakamların orta kısmın da bulunan rakamlar, Ziraat Bankası müşteri numarasını oluşturmaktadır. İlk 4 rakam bağlı bulunan şube kodunu oluşturmaktadır, son 4 rakam ise ek numarasıdır. Bu rakamlar tuşlanılarak, Ziraat Bankası internet şubeciliğinden İBAN numarası öğrenilebilir.

Ziraat Bankası müşteri numaralarının sorgulanabilme işlemi Ziraat Bankası internet şubeciliğinden de yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra Ziraat Bankası telefon bankacılığı 444 00 00 aranarak Ziraat Bankası kredi veya banka kartlarının müşteri numaraları öğrenilebilmektedir.

Kartın kaybedilmesinden ötürü müşteri numarası kredi veya banka kartının üstünden öğrenilemiyorsa eğer, Ziraat Bankası’nın bir şubesine müracaat edilmelidir. Bankanın gişe işlemlerindeki yetkili kişiye başvurarak müşteri numarası kolaylıkla öğrenilebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ