Yurt Dışında Kredi Kartı Kullananlar, Dikkat

Yurt Dışında Kredi Kartı Kullananlar, Dikkat
Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

EÄŸitim, saÄŸlık, bazen de turistik gezi amacıyla insanlar hayatının bir bölümünde yurt dışına çıkma seçeneÄŸiyle karşı karşıya gelirler. Yurt dışına çıkılırken insanları en çok uÄŸraÅŸtıran konulardan birisi de gidilen ülkede yapılacak harcamalardır. Yapılan araÅŸtırmalar yurt dışına çıkan insanların kredi kartından çok nakit para tercih ettiÄŸini ortaya koymuÅŸtur. Fakat çok fazla nakit para taşımak risk faktörünü arttırdığı için yurt dışında kredi kartı kullanma seçeneÄŸi daha çok öne çıkıyor.

DoÄŸru Kart Seçiminin Rolü

Dünyanın gün geçtikçe birbiriyle daha entegre hale gelmesi kredi kartlarını da etkilemiÅŸtir. Dünyaca tanınan pek çok banka, yurt dışında kullanıcılarının sorun yaÅŸamaması için sistemlerini buna göre düzenleyerek yurt dışındaki sıkıntıları en aza indirmeyi hedefliyor. Global olarak bilinen bankalardan alınan kredi kartları ile dünyanın pek çok yerinde sıkıntısız harcama yapmak mümkün.

Ödeme Sistemlerinin Avantajlarını Kullanın

Pek çok ödeme sistemi olmasına raÄŸmen özellikle 2 büyük firma olan Visa ve Mastercard dünyaca bilinilirliÄŸe sahiptir. Bu kuruluÅŸlardan birer karta sahip olarak yurt dışına çıkmak yaÅŸanılan sıkıntıları en aza indirecektir. Bazı iÅŸlemler teknik aksaklıklar veya rutin denetleme gibi nedenlerle yapılamayabilir. Böyle bir durumda özellikle yurt dışında olduÄŸunuzdan diÄŸer kartınızı kullanmak hızlı bir ÅŸekilde sorununuzu çözecektir.

Kur Sistemini Önceden Tanıyın

yurt-disinda-kredi-karti-kullaniminda-dikkat-edilmesi-gerekenler.jpg

Gidilecek ülkenin kültürel özelliklerinin bilinmesi yanında ekonomi sistemi hakkında da bilgiye gereksinim duyulmaktadır. Gidilen ülkede her zaman kredi kartı kullanma ÅŸansı bulamayabilir ve nakit çekimi yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu durumlarda ülkedeki paranın deÄŸeri ve kur deÄŸiÅŸkenliÄŸi ile para deÄŸiÅŸimi sırasında ortaya çıkabilecek maliyetleri bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler edinilmediÄŸi takdirde pek çok maliyete katlanmak zorunda kalabilirsiniz.

Ülkelerin Farklılıklarını Dikkate Alın

Her ülke kendine özgü kredi kartı uygulamalarına sahip olabilir. Amerika kredi kartı sistemini dünyadaki diÄŸer ülkelerden farklı tutmuÅŸtur. Çip teknolojisi bütün dünyada uygulanırken Amerika’da bu sistem yoktur. Bu durum entegrasyonda sıkıntılar yaratabilir. Bu gibi detayların önceden tespit edilmesi sayesinde kredi kartı kullanımındaki sıkıntılar azaltılabilir. Çip kullanmayan bir ülkede ülkeye ait kredi kartı çıkarmak da seçenekler arasındadır.

Ekstra Ücretleri Takip Edin

Yurt dışında alışveriÅŸ yapılırken kiÅŸilerin karşılaÅŸtıkları en önemli sorunlar arasında yaptıkları kredi kartı iÅŸlemleri için ekstra ücret ödemeleri geliyor. Ödemeyi yaptıktan sonra ödeme belgesinde ücret farklı görüldüÄŸü takdirde itiraz etmek anlamsız olacaktır. Bu tür sıkıntıları önlemek isteyen kiÅŸilerin harcama yaparken ekstra ücret alınıp alınmadığını sorması gerekiyor.

Kredi Kartının Yaygınlığı Hakkında Bilgi Sahibi Olun

Yurt dışında gidilecek ülkede kredi kartı kullanım oranı önemli bir veridir. Avrupa'da kredi kartı kullanma oranı dünyadaki çoÄŸu ülkeden yüksek olduÄŸu için kredi kartı iÅŸlemlerinde sorun yaÅŸanmayacaktır. Fakat özellikle geliÅŸmiÅŸlik oranı düÅŸük olan ülkelerde kredi kartı kullanımı az olduÄŸu için problemlere karşı hazırlıklı olmak gerekir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Yorumlara kapalıdır.

DMCA.com Protection Status