Kredi Notu Sorgulama

Yatırım İçin Ne Alınmalı Dolar Mı Altın Mı?

Yatırım İçin Ne Alınmalı Dolar Mı Altın Mı?

Yatırım yapmak isteyen kişilerin atmaları gereken ilk önemli adım hangi yatırım araçlarını seçeceklerine karar vermeleridir. Çünkü her yatırım aracı farklı getiri sağlamakta aynı zamanda farklı seçenekler sunmaktadır. Örneğin kısa vadeli yatırım araçları olarak banka repo hizmeti öne çıkarken uzun vadeli yatırım aracı denildiği zaman ise akla ilk gelen altın almak olmaktadır.

Dolar Mı Altın Mı 2017?

Ülkemizde en çok tercih edilen iki yatırım aracı olarak dolar yatırımı ve altın yatırımı öne çıkmaktadır. Bu yatırım araçlarını kullanmak isteyen kişilerin ise dikkatli olmaları gerekir. Özellikle de altın fiyatları ve dolar kuru için zirve olarak takip edilen yüksek seviyelerdeyken alım yapılmaması çok önemlidir. Zaten fiyatların çok yükselmesi ile beraber bir süre sonra kar satışlarının başlaması fiyatların gerilemesine neden olacağı için bu dönemin beklenmesi yatırımdan mümkün olan en yüksek geliri elde etmeniz mümkün olacaktır. Uzun vadeli yatırım yapmak isteyen kişilerin altını tercih etmeleri önerilirken yine dolar yatırımı için de piyasanın takip edilmesi önemlidir.

Yatırımlık Altın Hangisidir?

Altına yatırım yapmak isteyen kişilerin doğru altını belirleyerek buna yatırım yapmaları da önemlidir. Ziynet altın olarak bilinen düşük ayarlı altın ya da yüksek işçilik barındıran altın türleri bir süre sonra satış esnasında çok yüksek oranda zarara uğramanıza neden olacağı için asla tercih edilmemelidir. Bunun yerine 24 ayar gram altın gibi işçilik faktörü olmayan yüksek değerli altın türleri tercih edilerek yatırımdan mümkün olan en yüksek gelirin elde edilmesi amaçlanmalıdır.

İlginizi Çekebilir:  Borsa Nasıl Oynanır Borsa Tüyoları
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ