Yatırım İçin Ne Alınmalı Dolar Mı Altın Mı?

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Yatırım yapmak isteyen kişilerin atmaları gereken ilk önemli adım hangi yatırım araçlarını seçeceklerine karar vermeleridir. Çünkü her yatırım aracı farklı getiri sağlamakta aynı zamanda farklı seçenekler sunmaktadır. Örneğin kısa vadeli yatırım araçları olarak banka repo hizmeti öne çıkarken uzun vadeli yatırım aracı denildiği zaman ise akla ilk gelen altın almak olmaktadır.

Dolar Mı Altın Mı 2017?

Ülkemizde en çok tercih edilen iki yatırım aracı olarak dolar yatırımı ve altın yatırımı öne çıkmaktadır. Bu yatırım araçlarını kullanmak isteyen kişilerin ise dikkatli olmaları gerekir. Özellikle de altın fiyatları ve dolar kuru için zirve olarak takip edilen yüksek seviyelerdeyken alım yapılmaması çok önemlidir. Zaten fiyatların çok yükselmesi ile beraber bir süre sonra kar satışlarının başlaması fiyatların gerilemesine neden olacağı için bu dönemin beklenmesi yatırımdan mümkün olan en yüksek geliri elde etmeniz mümkün olacaktır. Uzun vadeli yatırım yapmak isteyen kişilerin altını tercih etmeleri önerilirken yine dolar yatırımı için de piyasanın takip edilmesi önemlidir.

Yatırımlık Altın Hangisidir?

Altına yatırım yapmak isteyen kişilerin doğru altını belirleyerek buna yatırım yapmaları da önemlidir. Ziynet altın olarak bilinen düşük ayarlı altın ya da yüksek işçilik barındıran altın türleri bir süre sonra satış esnasında çok yüksek oranda zarara uğramanıza neden olacağı için asla tercih edilmemelidir. Bunun yerine 24 ayar gram altın gibi işçilik faktörü olmayan yüksek değerli altın türleri tercih edilerek yatırımdan mümkün olan en yüksek gelirin elde edilmesi amaçlanmalıdır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status