Yapılandırılmış Vergi Borcunu Kredi Kartıyla Nasıl Öderiz?

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Günümüzde, sahibi olduğumuz bazı şeylerden ve aldığımız bazı hizmetler sonucunda, vatandaş olarak çeşitli vergiler ödemekle yükümlüyüz. Vergi borçları, ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla alınmaktadır. Bu yüzden vergilerin daha düzenli olarak toplanması amacıyla maliye bakanlığı tarafından Gelir İdaresi Başkanlığı aracılığıyla kurulan sistem sayesinde yapılandırılmış vergi borcunu kredi kartıyla nasıl öderiz sorusunun cevabını vermektedir. Kredi kartı ile yapılandırılmış vergi borcunu, birçok bankanın internet şubesi vasıtasıyla vergi ödemesi başlığından yapılabilmektedir. Ya da Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet sitesine girerek de işleminizi yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken işlemler şunlardır;

İl olarak vergi dairesinin web sayfasına giriliyor. Sonra 6552 sayılı butona tıklanıyor. Daha sonra karşınıza tekrar tekrar en sağda yer alan 6552 sayılı butona tıklanmalı. Bu işlem gerçekleştikten sonra 4 adet ödeme alternatifi karşınıza çıkmış olacaktır. Bunlardan birincisi, internet vergi dairesi kullanıcı koduyla giriş yapıp 6552 sayılı kanunla yapılandırılmış borçlarımı kredi kartıyla ödemek istiyorum seçeneğidir. Bunun için kullanıcı kodu ve parolaya gereksiniminiz olacaktır.

TC Kimlik No ve diğer bilgilerimle ödeme yapmak istiyorum seçeneğiyle de bilgilerinizi doğru girerek gerçekleştirebilirsiniz. Motorlu taşıtımın plaka ve tescil tarihi bilgileri ile ödeme yapmak istiyorum adlı seçenekle de TC Kimlik No, plaka ve tescil tarihi gibi araç bilgilerinizi sizden isteyecektir. Son olarak da Tecil dosya numarası / tahakkuk fiş numarası ve diğer kimlik bilgilerim ile ödeme yapmak istiyorum seçeneğinde ise sizden dosya numarası, TC kimlik numarası ve vergi numaranızın girilmesini isteyen bir form çıkacaktır. Bu bilgileri de yanlışsız şekilde doldurarak sisteme giriş yapabilirsiniz. Daha sonra bu seçeneklerden herhangi biriyle giriş yaptıktan sonra ödeme sayfasına girerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status