Home / Bankalar / Vakıfbank / Vakıfbank Kredi Borcu Sorgulama

Vakıfbank Kredi Borcu Sorgulama

Kredi kartı ya da kredi borcu işlemleri için Vakıfbank’ın bankacılık sistemlerinden size uygununu tercih edebilirsiniz. Öncelikle Vakıfbank kredi borcu sorgulama işleminiz için telefon bankacılığını tercih edebiliyorsunuz. Bunun için müşteri numarasını aradıktan sonra kredi kartı işlemlerini kapsayan 2 tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Yanı sıra internet sitesi üzerinden de ‘internet bankacılığı’ sekmesini kullanarak kart ya da kredi işlemlerinizi görüntüleyebilirsiniz. Kredi borcunuzu öğrenmek ve sorgulamak için sisteme giriş yapmanız gerekiyor. Müşteri numarası ya da T.C. kimlik numarası ile sisteme giriş yapıp ardından borcunuzu görüntüleyebilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz, borcunuz e- mail olarak gelmesini ya da ekstrelerinizin e- mail adresinize gönderilmesini de talep edebiliyorsunuz.

Vakıfbank Telefon Bankacılığı

İstediğiniz zaman VakıfBank’ın telefon numaralarından müşteri temsilcilerine ulaşıp bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Sesli yanıt sistemi üzerinden hızlı bir şekilde işlemlerinizi tamamlayabildiğiniz gibi, müşteri temsilcileriyle de iletişim kurabilirsiniz. Telefon bankacılığı ile, Vakıfbank kredi borcu sorgulama, kredi kartı başvurusu, bakiye/ IBAN öğrenme, EFT/ havale, maaş ödemesi, yatırım araçları gibi birçok konuda işlem yapılabiliyor. 7/ 24 erişebileceğiniz müşteri hizmetleri numarası ise 0850 222 0 724. Eğer yurt dışı üzerinden arama yapmak isterseniz +90 0850 222 0 724 numarasını kullanabilirsiniz. Tüm işlemleriniz için size yardımcı olunmakla beraber, gerekli yönlendirmeleri de yapacaklardır. İşlemlerinizi gerçekleştirmeniz için sizden kart numaranız, müşteri numaranız ya da T.C. kimlik numaranız istenecektir ilk evrede. Eğer numaranız sisteme kayıtlı ise doğrudan sesli yanıt sistemine geçiş yapabilirsiniz.

Vakıfbank SMS ile Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı başvuru işlemleriniz için, telefon, internet, mobil, şube bankacılığını kullanabilirsiniz. Bununla beraber ön başvuru için SMS bankacılığını da kullanmanız mümkün. Bunun için yapmanız gereken VB yazıp boşluk bıraktıktan sonra T.C. kimlik numaranızı yazmanız ve ardından 5724’e mesaj atmanız gerekiyor. Ardından banka yetkilileri size telefon bankacılığı üzerinden ulaşıp detaylar için bilgi alacaklardır. İlk aşamayı tamamladıktan sonra  şubeye giderek eksik bir belge varsa iletebilirsiniz. Kısa süre içerisinde kredi kartınızın sonucu size SMS ve e- mail yoluyla bildirilecektir. Vakıfbank kredi borcu sorgulama işleminde olduğu gibi kredi başvuru sonucunuzu da internet üzerinden ya da telefon bankacılığı üzerinden sorgulayabiliyorsunuz.  Ödemelerinizi nasıl gerçekleştireceğinizi de kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Ayın hangi gününde ödeme yapmak istediğiniz ve limit artırma özelliği gibi ek özelliklerin olup olmaması gerektiğine de karar verebilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu

Vakıfbank bünyesinde birçok kredi kartı türü ve imkanları bulunuyor. Vakıfbank WorldCard, Taraftar kartlar, MilPlus, Platinum, Rail& Miles, Like Card, ortak markalı kartlar, tercih kart, sanal kart, Business Card, Tarımkart gibi birçok seçenek bulunmaktadır. Kart başvuruları için diğer işlemlerde olduğu gibi internet bankacılığı, telefon ya da şubeleri tercih edebilirsiniz. İnternet üzerinden işlem yapacaksanız, Vakıfbank kredi borcu sorgulama işleminde olduğu gibi başvuru sonucunuzu da kartlar sekmesi üzerinden öğrenebilirsiniz. Burada alt kısımda kart sorgulama alanı çıkacaktır. Buradan işlemlerinizi gerekli bilgileri ileterek tamamlayabilirsiniz. Ya da 0850 222 0 724 müşteri hizmetleri numarasını kullanarak bilgilerinizi ilettikten sonra hangi aşamada olduğunuzu görebilirsiniz. İşlem sonucunda eğer olumlu ya da olumsuz bir geri dönüş olmuşsa bunu da öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank İşlem Listesi

Banka kartı ve kredi kartı işlemleriniz için yapılabilen işlemlerin listesini web sitesi üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Buna göre;
– Kredi kartı şifre alma
– Kart bilgileri
– Kalan borcu öğrenme
– Ekstre bilgilerini öğrenme
– Kalan taksitler
– Otomatik fatura ödeme talimatı verme
–  Kredi kartının limitini artırma ya da azaltma
– Sanal kart oluşturma
– Ek kart limiti değiştirme
– Provizyonda bekleyen işlemler
– Hesap özeti ve bakiye bilgileri öğrenmek gibi birçok işlemi Vakıfbank’ın bankacılık sistemleri üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz.  Hızlı olmak ve şubeye gitmeden işlemlerinizi gerçekleştirmek için web sitesini, mobil uygulamasını ya da telefon bankacılığını tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda yeni bir kart alacaksanız, hesaplama aracı üzerinden tahmini  limitinizi, kart türlerini ve kampanyaları görüntüleyebilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kartı Kampanyaları

2018 yılı itibariyle geçerli olan birçok kart çeşidi için uygun kampanya bulunmaktadır. Otomatik fatura ödeme talimatı verene 80 TL Worldpuan, Vakıfbank WorldCard kullananlara özel taksitli harcamalar için ek 15 TL hediye, Bankomat Kart’tan ise 25 TL para hediyesi, MTV ödemelerine ek 3 taksit imkanı bulunmaktadır. WorldCard’ın ek kart sahiplerine özel 10 TL Worldpuan, E- ticarette sanal kart kullananlara özel 30 TL hediye bulunmaktadır. Diğer kart kampanyalarını da Vakıfbank kredi borcu sorgulama işlemini gerçekleştirdiğiniz gibi web üzerinden ya da telefon bankacılığını kullanarak öğrenebilirsiniz. Kartınızın türüne göre, daha farklı kampanyalar da kartınıza yüklenebilir. Bunun için size SMS ve e- mail üzerinden bilgilendirmeler yapılabilir. Bunun için bankanıza talimat verebilir, güncel iletişim bilgileriniz üzerinden size doğrudan iletilmesini sağlayabilirsiniz. Eğer Vakıfbank’ın mobil uygulamasını kullanabiliyorsanız bildirimlerinizi açık tutarak da güncel bilgilerden haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.