Vakıfbank Internet Bankacılığı Şifresi Öğrenme

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Faaliyetlerine kamu ve özel sektör ortaklığı ile sürdüren Vakıfbank köklü bankacılık sistemleri sayesinde geniş bir müşteri ağına sahiptir. Bu müşteri ağının geniş olması ile birlikte müşteri çeşitliliği sürekli olarak değişim göstermektedir.

Ülkemizde işlem gören kamu ve özel bankacılık sistemlerinin kendi aralarında rekabet etmeleri çoğu zaman müşterilerin lehine olabilmektedir. Bu durumda müşterilerin talepleri bankacılık faaliyeti sürdüren bankalar tarafından dikkate alınır ve talep gereği işlemler gerçekleştirilir. Vakıfbank müşterinin son zamanlarda gelişen internet teknolojisi ile internet bankacılığı kullanımında tercihler sürekli olarak artmaktadır. İnsanlar oturdukları yerden internet vasıtası ile sisteme giriş yapabilir ve taleplerini sistemden karşılayabilir. Müşterilerin kart numaraları veya müşteri numaraları ile sisteme giriş yapması için şifre gerekmektedir. İnternet bankacılığına başvuru yapıldığı sırada müşterinin kendisine SMS yolu ile bildirilen geçici şifrenin kullanılması ile sisteme giriş yapılır.

Bu şifrenin kayıp edilmesi durumunda banka şubeleri veya müşteri hizmetleri kanalı ile geçici şifre talebinde bulunmak yeterlidir. Bu geçici şifrenin tekrardan cep telefonumuza gelen kısa mesaj ile sisteme tekrar giriş yapabiliriz. Bunun için müşteriler ya şubeye gidip yazılı olarak başvuru yapmalı ya da 444 0 724 numaralı müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek geçici şifre talebinde bulunabilirler. İnsanların sürekli olarak banka şubelerine başvurmalarına alternatif olarak ortaya konan internet bankacılı ile hesaplar arası para transferi, EFT, borç sorgulama, fatura ödeme, hesap hareketliliği gibi taleplerini sistem üzerinden sonuçlandırabilir.

Bu işlemlerin yapılması sırasında girilen şifrenin sonrasında bankacılık sistemi ikinci bir güvenlik uygulaması ile de güvenliği ön planda tutmaktadır. Bu talep ile cep telefonuna sisteme girmek için geçici bir ikinci şifre gönderilir. Müşteriler bu şifrenin girilmesi ardından sisteme bağlanır ve işlemlerini güvenlikli bir şekilde sürdürür.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status