Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Üniversiteli Öğrenciler İçin Kredi Araştırması

Üniversiteli Öğrenciler İçin Kredi Araştırması

Üniversitelerde eğitim gören öğrencilere ya da üniversiteyi yeni kazanmış olan kişilere bazı bankalar eğitimini daha kolay bir biçimde, rahatlıkla bitirebilsin diye öğrencilerin müracaat etmesi durumunda onlara, kredi imkânı sunabilmektedir. Günümüzde bankalar kazançlarını daha da çoğaltmak amacı ile daha fazla müşteri skalasını arttırmak için uğraş vermektedirler. Bunun için de oldukça etkileyici kampanyalar yapmaktadırlar.

Bunun dolayı eğer ki böyle bir imkândan yararlanılmak istenirse, bankalar arasında üniversiteli öğrenciler için kredi araştırması yapılması gerekmektedir. Bankalar ayrıca öğrencileri de müşteri konumunda gördüğü için, ilerleyen zamanlarda öğrenci borcu ödeyemezse bile mutlaka ailesi tarafından ödeneceği için bu işi yapmaktadırlar.

Kredi kartı imkanı veren bankalar ya da kredi sağlayan bankalar öğrencilerin burs olanaklarına güvenerek de kredi olayını sağlamaktadır. Günden güne zorlaşmakta olan yaşam şartlarının kişileri getirdiği durum da bu sunulan krediyi almaya çoğu kez zorunlu kılmaktadır. Bunun için aşağıda üniversiteli öğrenciler için kredi araştırması yapılarak sizlerin bilgisine sunulmuştur. Bu bilgileri edindikten sonra daha detaylı bir bilgiye sahip olmak isterseniz, size en yakın olan bir banka şubesine giderek, yetkililerden alabilirsiniz.

İstenilen belgeler nelerdir?

Her bankanın müşterilerinden istediği belgeler farklılık göstermektedir. Bu yüzden bu konuyu banka bazında değerlendirmek daha doğru olacaktır.

Denizbank

İstenilen belgeler

– Nüfus cüzdanının aslı ya da fotokopisi

– Gelir belgesi

– Öğrenci kabul belgesi

– Son aya ait olan bir adet fatura örneği

Ziraat Bankası

Ziraat bankasında verilen kredi vadesi boyunca hayat sigortası imkânı bulunuyor. Ayrıca kredi öğrenciye ödenebildiği gibi ailesine de ödenebilmektedir. 24 ay süresince vadesi bulunmaktadır ve eğer dilerseniz taksit olarak da talep edebilmektesiniz.

İstenilen belgeler

– Bankadan verilen bir başvuru formu

– Nüfus cüzdanı ya da onun yerine geçerli olabilecek diğer bir belge

İlginizi Çekebilir:  Akbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

– Varsa eğer gelir belgesi

– Öğrencinin eğitim aldığını ispat eden bir belge

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ