Ücretsizce Kredi Notuma Nasıl Bakabilirim

kredi notu ücretsiz
Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bankalar tarafından müşterilerin durumunu esas almanın faktörlerinden biri hatta en önemlisidir kredi notu. Kredi notu sayesinde bankalarda bulunan bankacılık ürünlerine (kredi, kredi kartı vs.) başvuru yapabilir ve durumunuzu gözden geçirebilirsiniz.

Bir müşteri herhangi bir bankanın ürünlerine başvurmak istediğinde bankalar gerek politikaları gerekse de kendi çıkarları doğrultusunda hareket etmek zorundadır. Bu çıkarlardan en önemlisi olan verdiği paranın ona zarar vermemesine göre karar verme bilgisidir. İşte bu bilgiyi sağlayan ise kişisel kredi notudur. Kredi notu sayesinde o şahsın mali durumu, borçları ve kredi sicili gibi önemli etmenler belirlenir.

Kredi notu, kişinin bankalar ile olan etkileşimini derinden etkilendiğinden dolayı müşterilerin bu nota çok dikkat etmesi gerekiyor. Kredi kartı borçlarını zamanında ödenmeli, kredi taksit ödemelerini kesinlikle geciktirmemelidir. Her hangi bir eksik ödemelerde dahi kredi notunuz hızla düşecektir. Kredi notu bu yüzden ilerleyen dönemlerde sizlerin ekonomik sorunlarınız karşısında önemli bir paya sahip olduğundan, şimdiden kredi notunuzu artırmanız tavsiye edilir.

Kredi notu nasıl artar

Kredi notunu artırmanın bir çok yolu olduğu gibi düşürme gibi yollarının da olduğunu belirtelim. Konu başlığımız kredi notu artırma olduğundan şimdi nasıl bu notun artabileceğini belirtelim.

  • kredi borçlarınız var ise ve ödeme günü yaklaşıyorsa önceden o paranızı yatırmanız tavsiye edilir.
  • kredi kartı borçlarınız var ise asgari ödeme tutarı yerine toplam kredi kartı borcunuzu yatırmanız önerilir.
  • düşük limitli 5.000 TL olan bir kredi baÅŸvurusu yapın. Onaylandığında sadece 7 gün içinde topluca kapatın.
  • bankalarda bulunan otomatik ödeme talimatlarını en az bir tanesini yerine getirin ; elektrik veya su faturası ÅŸeklinde.

Kredi notu nasıl düşer

Yukarıda detaylıca anlattığımız bilgiler ile kredi notunuzu artıra biliyorsunuz. Ancak bir de işin diğer tarafı yani kredi notu neden düşer, nasıl düşer sorusu. Şimdide bunu açıklarsak.

  • Zamanında yapılmayan kredi kartı ödemeleri
  • Kredi kartı borçlarının tamamı yerine sadece asgari tutarı ödemek
  • kredi çekmiÅŸ iseniz kredi taksitlerini geciktirmek veya ödememek.
  • bankalarda bulunan kredi sicilinin kötü çıkması
  • bankanın sizlere güvenmemesi.

Yukarıda açıklamalarımız sizlere yol yordam gösterecek şeklinde detaylıca belirtilmiş olup, artık kredi notuna gereken önem fazlası ile vermeniz dileği ile.

kredi notu ücretsiz

kredi notu ücretsiz

Ãœcretsizce Kredi Notu Sorgulama

Kredi notunuzu ücretsizce sorgulamak istiyorsanız, artık ücret vermeye son verebilir ve bu işlemlerden faydalanabilirsiniz. Yapmanız gereken ise kredinotun.com/hesaplama şeklinde vereceğiniz bilgiler ile kendiniz sorgulayabilirsiniz.

ücretsizce kredi notu sorgulama

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status