Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Hayatın bu zor şartlarında geçinmek oldukça güçleşirken insanlar yavaş yavaş kredilere yönelmektedir. Gerek ev sahibi ya da araba sahibi olmak için, gerekse de farklı ihtiyaçlar ya da borçlar için kredi çekmeye bankaların kapısını çalmaktadır.

Bir bankaya kredi çekmek için başvurulduğunda banka birçok kriteri araştırır. Başvuran kişiyi sayısal birçok kriteri araştırır. Başvuran kişiyi sayısal bir puanlamaya tabi tutar. Bireyle finans kuruluşları arasındaki her türlü mali dengelere bakılarak araştırılan sonuçların belli sayısal ifadesi çıkarılır. Buna “kredi notu” kredi notu ya da puanı düşük çıkarsa başvuru reddedilir, yüksek çıkarsa onaylanır.

Peki, ücretsiz kredi notu nasıl öğreneceksiniz?

Bunun için farklı birçok yöntem vardır. Bunlardan bir kısmı ücretli bir kısmı ise ücretsizdir. İnternette bu konuyla ilgili birçok site mevcuttur. Yalnız kişisel bilgileri paylaşma açısından riskli olabilir.

Eğer kredi almak istiyorsanız zaten bankaya başvurduğunuzda banka sizin adınıza kredi notunuzu hesaplar ve ücretsiz olarak bunu size bildirir. Yalnız bankaların her birinin kendine has farklı hesaplamaları olduğundan farklı farklı sonuçlar çıkabilir. bu bankaların kendi değerlendirme kriterleri ile ilgilidir. Eğer bu imkânınız yoksa mobil cihazınızdan bazı GSM firmaları üzerinden TC kimlik numarası ve doğum tarihi bilgileri ile SMS yoluyla bunu öğrenmek mümkündür.

Ya da diğer bir yol ise; Findex üzerinden sorgulama yapmaktır. Findex ülkenin ileri gelen 9 bankasının ortak olarak kurduğu bir finansal hizmet platformudur. Kullanıcılar rahatlıkla ulaşabildikleri findex’in kredi puan öğrenme ve sorgulama servisinden faydalanabilmektedir. Daha önceleri ücretsiz olan findex sorgulama son zamanlarda 4 TL gibi cüzi bir miktar talep etmektedir. Var olan yollar arasında en uygun ve en güvenilir kredi notu öğrenme yolu findex tavsiye edilebilir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status