Kredi Notu Sorgulama

Ücretsiz Findeks Kredi Notu / Risk Raporu Sorgulama

Ücretsiz Findeks Kredi Notu / Risk Raporu Sorgulama

Bankacılık işlemleriniz sırasında en fazla karşınıza çıkacak olan ve en önemli etkenlerin arasında kredi notu yer almaktadır. Kredi notu, Kredi Kayıt Bürosu tarafından belirlenmektedir ve kullandığınız kredi, kredi kartı gibi ürünleri ödeme düzeninize göre belirlenmektedir. Risk raporu ise bankacılık işlemlerinizin ne düzeyde olduğunu göstermektedir. Findeks risk raporu ücretsiz olarak da öğrenebilmektedir. Yalnız bunun için daha önceden Findeks üzerinden herhangi bir risk raporu veya kredi notu sorgulaması yapmamanız gerekir. Findeks risk raporu ücretsiz bir şekilde öğrenmek için Findeks sitesine girerek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. İlk sorgulama işleminiz dışında yapacağınız sorgulama işlemleriniz sırasında sizden belirli ücretler talep edilmektedir. BKM Ekspress ile gerçekleştireceğiniz kredi notu sorgulamalarınızda sizden 1 TL ücret talep edilmektedir. Diğer yöntemlerle yapacağınız sorgulama işlemleriniz sırasında ise sizden farklı miktarlarda ücretler talep ediliyor.

KKB Risk Raporu Sorgulama

Findeks risk raporu ücretsiz bir şekilde öğrenmek istediğiniz zaman mail adresinize risk raporu gönderilecektir. Risk raporunun diğer bir adı da KKB risk raporudur. Risk raporu, Kredi Kayıt Bürosu tarafından kayıt altına alındığı için bu isim verilmektedir. İnternet üzerinde sizlere KKB risk raporu sunduğunu belirten farklı platformlarda yer almaktadır. Findeks risk raporu ücretsiz bir şekilde sunduklarını belirtmektedir. Fakat bu tarz platformlar üzerinden yapacağınız sorgulama işlemi doğru bir sonuç vermeyecektir. Aynı zamanda yapacağınız sorgulama işlemleriniz sırasında TC kimlik numaranız gibi özel bilgilerinizi girmemeye dikkat etmeniz gerekiyor. Bazı sitelerin insanların bu tarz bilgilerini alabilmek için risk raporu sunduğunu iddia ettiğini görebiliyoruz. Risk raporunuzu sadece Findeks sistemi ile anlaşmalı olan sorgulama seçenekleri üzerinden sorgulamaya özen göstermelisiniz.

Findeks Kredi Notu Öğrenme SMS

Findeks risk raporu ücretsiz bir şekilde öğrenmek isteyen kişiler genellikle en basit yöntemlerle kredi notunu nasıl öğreneceklerini merak etmektedir. Findeks kredi notunuzu Findeks’in kendi internet sitesi üzerinden öğrenebileceğiniz gibi aynı zamanda bankalar aracılığıyla ve SMS göndererek de öğrenebilirsiniz. Findeks risk raporu ücretsiz bir şekilde belirttiğimiz gibi sadece ilk sorgulama işleminizde öğrenebilirsiniz. Kredi notunu SMS ile öğrenmek isteyen kişilerden telefon operatörleri 9 TL ücret talebinde bulunmaktadır. Bakiyeniz yeterli olmadığı takdirde telefon operatörünüz size kredi notunuzu sunmayacaktır. Kredi notunuzu SMS ile öğrenmek için ilk olarak telefonunuzun mesaj bölümüne giriş yapmanız gerekmektedir. Telefonunuzun mesaj bölümüne girdikten sonra buraya TC kimlik numaranızı yazarak bir boşluk bırakmalı ve doğrum tarihinizi yazmanız gerekmektedir. Bu mesajı 1112 numarasına göndermelisiniz. SMS’inizi gönderdikten sonra kredi notunuz telefonunuza mesaj ile gönderilecektir. Findeks kredi notu öğrenme işlemi bütün telefon operatörlerinden aynı şekilde gerçekleştirilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Bankası Kredi Notu Sorgulama

Kredi Risk Raporu Nedir?

Risk raporunda kurum veya kişilerin kredi kartı ve kredi gibi kullandığı ürünlerin ödemelerini nasıl yaptıkları kayıt altına alınır. Kurum veya kişilerin bu borç kayıtları sayesinde ne kadar oranda borçları kaldığı ve borçlarını düzenli bir şekilde ödeyip ödeyemedikleri kayıt altına alınır. Bütün bu veriler kapsamında kişinin risk raporuyla beraber kredi notu da oluşur. Kredi Kayıt Bürosu, 2013 yılından beri sadece kredi kartı ve kredi gibi ödemeleri değil aynı zamanda elektrik, su, doğalgaz gibi faturaları da inceleyerek risk raporunu oluşturmaktadır. Ödemelerini geciktiren kişilerin genellikle kredi notu düşük olmaktadır. Ödemelerini düzenli bir şekilde gerçekleştiren kişi ve kurumların ise kredi notları yüksektir. Risk raporunuzda kayıtlı olan bilgileri bankalar da aynı şekilde görebilmektedir. Bankalardan bir ürün kullanacağınız zaman ilk olarak bankalar sizin kredi notunuzu kontrol edecektir

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ