Ticari Kredi Nasıl Alınabilir – Ticari Kredi Faiz Oranları

Paylaş
 

Ticaret ile uğraşanlar sürekli paralar ile haşır neşir olarak gün sonunda bir devir dayım ile işlerini yürütmektedirler. Ticaret öyle bir kavramdır ki, geçmişten günümüze kadar gelen ve getiri bakımından bir memurdan bile daha fazla kazanan bir platformdur diyebiliriz. Hali ile ticari zekanın iyi olması ve sürekli uyanık kalmanızda işin püf noktalarından bir tanesidir.

Ticarette sürekli paranın olduğunu yazmıştık. Öyle anlar geliyor ki mal alıp satmada dengesizce ürün aldığımızda veya eldeki stokları eritemeyince, alınan ürünün firma ödemelerini zamanında yapmadığınızda sıkıntıların başlamasına vesile olmaktadır. Bu durum kişiyi husursuz ettiği gibi bir an önce bu borçların kapatılması gerecektir. Yeni malların alınması ve satılması derken, biriken eski borçlar şirketlerin iflas etmesine neden olabilir.

Bankalar bu anlamda tüketicilere bir çok avantaj sağlamaktadır. İşte kobi fırsatları, işyerim kredisi, esnafa kredi, esnaf sanatkarlar kredisi derken ticari krediler, oldukça yüksek miktarlardaki ekonomik sorunlarınızın çözülmesinde yardımcı olabiliyor. Ticari kredi bu yüzden işletmelerin kendini büyütmesi ve var olan borçların kapatılması anlamında tüm bankalarda verilen bir kredi türüdür. Ticari kredilerin faiz oranları, bireysel müşterilere göre daha avantajlıdır. Kredi çıkma hızı oldukça yüksek ve kredi onaylanma yüzdesi %90 üzeridir. Sizlerden istenen ticari sicil kaydı ve kimlik fotokobiniz sayesinde yüzbinlerce TL tutarındaki kredileri, tek tık ile kullanabilirsiniz.

ticari kredi faiz oranları 2016

ticari kredi faiz oranları 2016

Ödeme kolaylığı bakımından vade seçeneklerinizi uzun vadeye bölebilirsiniz. Genel itibari ile 36 ay sınırı olduğunu hatırlatalım. Bununla beraber ticari kredilerde her bankanın farklı politikaları olduğundan ticari kredi başvuru formlarını iyi okumalı ve süzmenizi istiyoruz.

Ticari kredi alma şartları nelerdir

  • Belirli bir işyerinizin olması gerekiyor çoğu banka işyeri açma süresi olarak minimum 3 yıl talep etmektedir bu tarihi yanınızda gmtüreceğiniz vergi levhasında görecekler.
  • Ticari kredilerde başvuran kişinin iş yerininde aktif olması yani kredi öncesi kapatılmamış olması gerekiyor.
  • Firma iseniz veya iş yerini siz işletiyorsanız imza sürgüsü almanız gerekiyor (noterden alınır)
  • Bağlı bulunduğunuz ticari oda kaydı (esnaf iseniz esnaf ve sanatkarlar diye geçmektedir)
  • Ticari kredi başvurularında şahısın kendisi başvuracak olup, yanında tc kimlik kartı getirmesi zorunludur.
DMCA.com Protection Status