Telefonlara Kredi Kartı Taksit Yasağı Ne Zaman Kalkar

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Yasağın gelmesi ile beraber pahalı telefonları (iphone, ipad ve samsung serileri) taksit ile almak artık imkansızdı. Ancak yeni düzenleme ile kredi kartı ile taksit kampanyaları aktif edilerek, artık pahalı telefonları gönül rahatlığı ile taksit sayesinde satın almak mümkün.

Cep telefonu kredi kartı taksit ile satın almak isteyenler önceki dönemlerde internet üzerinden taksit ile satın alamıyorlardı. Bunun nedeni tartışıla dursun, 2016 yılı sonlarına doğru bakanlıktan yapılan açıklamalar ile tüketicilere büyük bir sevinç haberi geldi. Bundan sonra telefon satın alınmalarını internet üzerinden aldığınızda taksite bölmek serbest oluyor.

Kredi kartı ile taksitli telefon ne zaman satın alınacak ?

İlgili tarihe göre (Ekim 2016) bu sürecin başlaması söz konusu. İlgili yasanın da aktif edilmesi dahilinde hem taksit sayısı artıyor, hem de kredi kartına taksit yapılarak telefon satın alınabiliyor. Normal şartlarda eskiden cep telefonlarını internet üzerinden taksit ile satın alamıyorduk. Gittigidiyor, Hepsiburada vb. alışveriş sitelerinden alışveriş yapmak isteyen bireyler, kart bilgilerini verdikleri halde cep telefonlarının taksit yapılamayacağını ekranlarda görmekte idiler. Ancak yapılan son yasal düzenlemeler ile artık bu da tarih olacak !

Taksitin cep telefonlarına gelmesi durumunda önümüzdeki aylarda piyasaya çıkacak olan iphone 7 serisinin Türkiye ayağında bir satış patlaması yaşanabileceği gündemde ! (4.000 TL ye telefon almak ne kadar mantıksız gibi görünse de, bizim insanlarımız yoktur yemeye gider …)

Cep telefonuna kredi kartı taksit sayısı kaç olacak ?

Gelen son bilgilere göre eğer ki yasada o sürecin başlaması söz konusu ise taksit sayısının cep telefonlarında 9 taksit olması bekleniyor. Şuanda taksit ile telefon almak istediğinizde internet üzerinden peşin çekim söz konusu. Yani taksit ile alamıyorsunuz. Ancak gelecek olan düzenleme sonrasında taksitli telefon satın alabilirsiniz.

taksit ile cep telefonu almak

taksit ile cep telefonu almak

Ancak bilinen bir gerçek var ki, normal iş yerlerine gittiğinizde fatura olarak esnafların bir telefon kabını, normal telefon fiyatı göstererek, onu taksite böldükleri ve istediğiniz cihazı da satın alabileceğinizi de belirtelim 🙂

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

Telefonlara Kredi Kartı Taksit Yasağı Ne Zaman Kalkar İle Alakalı Kredi Notu Sorgulama Yazıları

DMCA.com Protection Status