Home / Kredi Kartları / Teb kredi kartının limitini hızlıca artırma

Teb kredi kartının limitini hızlıca artırma

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bankalar müşterilerine para yerine geçecek farklı alternatifler sunmuşlardır. Bankaların sunduğu en avantajlı alternatiflerden biriteb kredi kartlarıdır. Kredi kartları sayesinde banka müşterileri üzerlerinde daha fazla para taşımadıkları gibi, yüksek miktarlı nakit sıkıntılarına da çare olmuştur. Hatta bankalar müşterilerinin konforunu arttırmak için bu konuda birbirleriyle rekabet ederler. TEB’ de bunlardan biridir.

18 yaşını doldurmuş, düzenli ve sigortalı bir işte çalışan herkes TEB kredi kartına sahip olabilir. Banka tüketicileri yüksek meblağlı alışveriş yapacakları zaman bazenkredi kart limitleri yeterli olmayabilir. Bu konuda fazla limite ihtiyaç hissedebilir. Bankalar müşterilerinin bu dönemdeki sıkıntılarını gidermek için bazı kolaylıklar sağlar. Limit artış talebinde bulunan her vatandaşın limiti arttırılmaz. Kredi kartının alındığı ilk sene tüketicinin aldığı maaşın iki katı kadar limit verir.  Bu süreyi tamamladıktan sonra limit artış talebinde bulunulabilir. İkinci senede ise ancak maaşın dört katı limit artırımı yapılır.

Türkiye Ekonomi Bankası kredi kart limit artışı birden fazla yolla gerçekleştirilebilir. Müşteri kendine uygun olan yöntemle artış talebinde bulunur.

TEB kredi kartına sahip olan mudi herhangi bir TEB şubesine gider. Dilkeçe ile limit artış talebinde bulunur. Banka tüketicisi hakkında bir takım incelemeler yapar. O güne kadar banka ile yaptığı işlemleri araştırır. Ödemelerdeki takip ve düzen incelenir. Kredi notuna bakılır. Eğer sonuç olumlu ise limit yükseltilir. Tüketiciye haber verilir. Ödemelerde bir sorun var ise limit yükseltilmez.

TEB kredi kartı kullanıcıları internet aracılığı ile de limit artışındabulunabilir. İnternet şubesine giriş yapılarak gerekli butonlar takip edilir.  Başvuru gerçekleştirilir. Bu işlemde de tüketiciye hemen cevap verilmez, hakkında araştırma yapılır. Ödemeleri incelenir. Kredi notu incelenir. Olumlu görüldüğü takdirde limit yükseltilir.

TEB kredi kartı limit yükseltme işlemi müşteri hizmetleri aracılığı ile de olmaktadır. 0850 200 06 66 numaralı telefon aranır. Limit artış talebinde bulunulur. Banka kayıtlarına alınarak, kredi notu incelemesi başlatılır. Sonuç olumlu iselimit yükseltilir.  Müşteriye bildirilir.

teb bankası limit artırma
teb bankası limit artırma

Limit konusunda zorluk yaşayan tüketici TEB kredi kartı limiti arttırılması için sms yolu ile de talimat verebilir. Limit artışı konusunda istekte bulunmak içinLIMIT yazıp 4616’ya mesaj gönderir.  İncelemeler yapılır. On beş gün içerisinde cevap tüketiciye bildirilir. Mesajla gönderilen talimatlar için KDV ve ÖİV ücretleri alınır.

Check Also

2016 İmza Sirküsü Ücreti Ne Kadar

Kredi pos cihazı başta olmak üzere birçok resmi kurum tarafından (banka, vekalet vs.) istenen evraklardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.