Kredi Notu Sorgulama

TC No İle Kredi Puanı Sorgulama

Bankalara kredili mevduat hesabı, kredi veya kredi kartı başvurusu yaptığınız zaman banka olumlu veya olumsuz bir geri dönüş yapmadan önce sizin daha önceden yaptığınız bankacılık işlemlerinizi sorgular. Daha önceden bankadan kullandığınız ürünleri ödeme durumunuz bozuksa büyük ihtimalle banka bu başvurularınıza olumlu sonuç vermeyecektir. Banka puan sorgulama işlemini yapmanız bu yüzden çok önemlidir. Banka puanı genellikle kredi notu olarak geçer. Bankalar sizin finansal durumunuzu öğrenmek için kredi notu incelemesi yapmaktadır. Kredi notu 0’dan 1900’e kadar olan bir puan sistemidir. Kredi notunuz 1900’e ne kadar yakınsa  bankaların gözünde o kadar iyi bir müşteri olduğunuzu gösterir. Banka puan sorgulama işleminizi yaptığınız zaman bankalardan talep ettiğiniz ürünlerin onaylanıp onaylanmayacağı hakkında ortalama bir bilgi sahibi olabilirsiniz. Kredi notunuz riskli, orta riskli, çok riskli, iyi ve çok iyi gibi sıfatlara sahiptir. Kredi notunuzun en az iyi sınıfında olması bankacılık işlemlerinizi rahat bir şekilde yapabilme imkanı tanımaktadır.

Kredi Notu Sorgulama Ücretsiz

Banka puan sorgulama işlemlerinizi Kredi Kayıt Bürosu tarafından kurulmuş olan Findeks’ten gerçekleştirebilirsiniz. Kredi Kayıt Bürosu sizin yaptığınız bütün bankacılık işlemlerinizi kayıt altına alır ve ödeme düzeninize göre kredi notunuzu belirler. Kredi notunuzu öğrenmek istediğiniz zaman ise Findeks üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. Yalnız Findeks üzerinden gerçekleştireceğiniz sorgulama işlemleri sırasında sizden ücret talep edilecektir. Bu evrede insanların kredi notunu nasıl ücretsiz bir şekilde sorgulayacaklarını merak ettiğini görüyoruz. Findeks, kredi notunu ilk defa sorgulayacak olan kişilerden herhangi bir ücret talep etmemektedir. Eğer daha önceden Findeks üzerinden herhangi bir sorgulama işlemi gerçekleştirmediyseniz bu sorgulama işleminizi ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz. Fakat sonraki sorgulamalarınız sırasında ücret ödemeniz gerekecektir. Aynı zamanda Findeks BKM Ekspress kampanyası kapsamında BKM Ekspress kullanıcılarının yapacağı sorgulamalardan sadece 1 TL ücret talep etmektedir.

Findeks Kredi Notu Sorgulama

Banka puan sorgulama işlemlerinizi en iyi şekilde yapabileceğiniz tek platform Findeks’tir. Normalde internet üzerinden sizlere kredi notu sorgulama imkanı sunan siteler olduğunu görebilirsiniz. Fakat bu siteler sorgulama işlemlerinizde sizlere sadece ortalama olarak bir veri vermektedir. Fakat Findeks’in sizlere sunduğu net veridir. Bankalarda sizlerin kredi notunu sorguladığı sırada Findeks’te yer alan kredi notunuzu görmektedir. Banka puan sorgulama yani kredi notu öğrenme imkanını çeşitli bankalarda vermektedir. Bankaların internet bankacılığı üzerinden kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz. Bankalardan sorgulama yaptığınız sırada da sizden bazı ücretler talep edilmektedir. Bunun yanı sıra KKB’nin telefon operatörleriyle yaptığı anlaşma kapsamında telefonunuzdan SMS göndererek de kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. SMS göndererek kredi notu öğrenme işleminde banka size 9 TL’lik bir ödeme tutarı yansıtacaktır.

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Banka puan sorgulama işleminin nasıl yapıldığını daha önceden sorgulama yapmayan kişilerin merak ettiğini görebiliyoruz. Kredi notu sorgulama işleminiz sırasında ilk olarak Findeks’in resmi internet sitesine girmeniz gerekir. Findeks’in sitesine girdikten sonra sitede ilk defa sorgulama yapacaksanız üyelik oluşturmanız gerekiyor. Üye panelinde sizden istenilen bilgileri detaylı bir şekilde girdiğiniz takdirde üyelik işlemlerinizi tamamlamış olursunuz. Siteye giriş yaptığınız zaman kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz. Bu ilk sorgulama işleminiz olacağı için Findeks sizden herhangi bir ücret talebinde bulunmayacaktır. Eğer Findeks sitesine daha önceden üye olduysanız siteye girdikten sonra TC kimlik numaranızı ve şifrenizi girmeniz gerekiyor. Bu bilgileri girdiğiniz zaman siteye giriş yapmış olursunuz. Sonrasında kredi notu siparişinizi verip ödeme işlemlerinizi tamamlayarak kredi notunuzu ve kredi risk raporunuzu öğrenebilirsiniz. Findeks üzerinden kredi notu sorgulaması yapmak son derece basit bir işlemdir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.