Su faturasında komisyon almayan bankalar

Paylaş
 

Ev ve iş yeri giderlerinden bir tanesi olan su faturası genelde az miktar gelmesi ile bilenen bir tüketimdir. Ülkemizde binlerce ton su harcanmasına karşın, gelen su faturası oldukça cuzidir diyebiliriz. Ancak bu değildir ki çok su tüketmeliyiz zira su tüketiminin azaltılması hem bizim hem de gelecekteki çocuklarımız için bir ihtiyaç olmalıdır.

Bize gelen sorulardan bir tanesi olan su faturasında komisyon almayan bankalar konusu idi. Gerçekten de araştırdığımızda 2016 öncesi çoğu bankanın su faturasında komisyon almadıklarını ancak 2015 sonrasında neredeyse tüm bankaların PTT dahil su faturası ödemelerinde fatura tutarına göre komisyon alındığına şahit olduk.

Su faturasını alan bankalara baktığımızda ülkemizde hizmet veren tüm banka ve atmlerinin aldığını ayrıca PTT ve komisyon alan diğer bürolarında yatırdıklarını görmekteyiz. Ancak çoğu kişi, su faturalarında alınmayan komisyonların, neden 2016 sonrası alınmaya başladığını öğrenmek istiyor. Veya hangi bankalar faturalarda komisyonsuz olarak çalıştığını bilmek istiyor.

Su tahsilatı yapan bankalar 2016 olarak garanti bankası, işbankası, halkbankası, yapıkredi, denizbank, vakıfbank, finansbank, ingbank, igaranti, yapıkredi nuvo, enpara gibi sayısız bankacılık firması tahsilat yapmaktadır.

komisyonsuz fatura ödeme

komisyonsuz fatura ödeme

Komisyonsuz su tahsilatı yapan bankalar ise enpara, yapıkredi nuvo, vakıfbank ve odeabank olarak karşımıza çıkıyor. Su faturasında komisyon almayan bankalar ve komisyon alan bankaları kıyasladığımızda su faturası 15 TL gelen bir hanenin komisyon ile beraber 15.45 TL ödediği saptanmıştır. Yani haksız bir kazanç söz konusu.

DMCA.com Protection Status