Sms Çekerek Kredi Notu Öğrenmek

Paylaş
 

Gelişen teknolojik hareketler sonrasında artık oturduğumuz yerden tüm işlemlerimizi yapmak mümkün. Artık sms ile kredi notu sorgulamak mümkün. Peki sms ile kredi notu sorgulama nasıl yapılır ? Sms ile kredi notu öğrenme ücreti ne kadar ? Şeklinde akıllara takılan sorularında yanıtlarını vereceğiz.

Sms Çekerek Kredi Notu Öğrenmek

Kredi notunu öğrenmek isteyen Turkcell kullanıcılarının kimlik numaralarını mesaj bölümünden yazdıktan sonra bir boşluk bırakarak 4 rakamlı doğum yıllarını da ekleyerek oluşturdukları bu kısa mesajı 1122 numarasına yollamaları gerekiyor. Eğer Avealıysanız da aynı işlemle öğrenebilirsiniz. Yani yine kimlik numarası bir boşluk 4 rakamlı doğum yılınız, bu bilgilerden sonra mesajınızı 1122’ye yollamanız yeterli.

Banka siciliniz çoğu zaman önünüzde bir engeldir. Özellikle kredi çekmek istediğiniz zaman, düşük kredi notu ortalamanız, kredi başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına sebep olur. Bu sebeple başvuru yapmadan önce kredi notu ortalamanızı öğrenip, buna göre bir limit belirlemeniz çok daha stratejik olacaktır. Bu not ortalamanızı nasıl öğreneceğinizi merak ediyorsanız en kolayı SMS’le öğrenmek.
sms ile kredi notu sorgulama

sms ile kredi notu sorgulama

Sms ile Kredi Notu Öğrenme Ücreti

Ancak bu işlemin 9 TL gibi bir ücretlendirmesi var. Faturalıysanız bu tutar faturanıza yansıyacaktır. Faturasız hatların ise bakiyelerinden düşecektir. Ancak bu ücreti ödemek istemiyorsanız, Findeks üzerinden bilgilerinizi vererek de kredi notu ortalamanızı öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra bankalara da uğrayarak kredi notu ortalamanızı öğrenebilirsiniz.

DMCA.com Protection Status