Sigortasız Çalışanlara Kredi Çıkar Mı

Paylaş
 

Kredi başvurusu alan bankaların hemen hepsi bireylerden belirli şartların yerine getirilmesini talep ederler. Şartlar arasında gelir belgesi veya sigorta şartı aranabilir.

Bankaların en çok kazanç elde ettikleri ürün, şüphesiz krediler. Müşteriler için de bankanın kredi vermesi, üstün hizmet olarak bilinmektedir. Nakit ihtiyaç dendiği zaman ilk akla gelen bankaların verdiği kredilerdir. Krediye ihtiyaç duyan müşteri gerek çalıştığı bankayla gerekse başka bir bankadan kredi talebinde bulunabilir. Bankaların kendi kriterlerine göre müşterisini taramadan geçirerek kredi durumunu açıklığa kavuşturur.

Banka Kredileri 2016

Banka; müşterinin talebini yerine getirmeye çalışırken, müşterinin çalışıp çalışmadığına, aylık gelirine, her hangi bir bankaya ödeme sıkıntısı olup olmadığına, kredi notuna bakar. Kredi kart bürosunda olumsuz bir durum olup olmadığı incelenir. Aylık maaş bordrolarına, varsa kira gelirlerine kadar tek tek bakılır. Özellikle müşterinin sigorta durumunun en az 6 ay olma kriterini arar. Sigortasız müşteriye kredi vermek pek uygun görülmez. Müşterinin çalışıyor olması sgklı olması istenir.

sigortasız kredi başvurusu

sigortasız kredi başvurusu

Sigortasız Olanlara Kredi Veren Bankalar

Ancak; bankalar sigortasız çalışan müşteriyi kazanmak için de bir kaç formül geliştirip müşteriyi o yönde kredilendirmektedir. Farklı kredi ürünleri sunan banka, sigortasız çalışanın kredilenmesi için, müşterinin resmi olarak üzerinde bulunan gayrimenkul ve taşınmazları ipotek ettirerek ipotek karşılığı kredi alma olanağı sağlamıştır. Ekspertizin verdiği rapor doğrultusunda taşınmazın %50 %75 ine kadar kredi kullandırabilmektir. Geliri olan ancak sgk’sı olmayan müşteri çok daha rahat kredi alabilmektedir. İpotekli krediler, sgk’lı kredilere oranla daha üstün tutulur. Yani SSK’nız yok ipotek ettirecek taşınmanız var ise kredi alabiliyorsunuz. Sigortasız çalışıp kredi almak isteyenler düzenli maaş aldıklarını bankaya ispatlama durumunda da kredi alabilmektedirler. Bunların dışında; kredi istediğiniz banka haricinde, başka bir bankada birikmiş hesabınız olması durumunda da kredi alabilirsiniz. Bankayla olan iletişiminizde kredi alma durumunuzu etkilemektedir. Daha önceden sgk’lı olup kredi kullanmış iseniz, banka bu durumu da göz önünde bulunduracaktır. Geçmiş durumunuzu inceleyen banka olumlu olması halinde kredi onayı verir. Ve bu rakam 20.000 TL kadardır. İpotekli müşteriye banka tüketici kredisi adı altında kredi olanağı sağlamaktadır. Sgk olmadan kredi veren bankalar; Yapı kredi, halk bank, iş bankası, deniz bank, ingbank ve finans bank’tır.

DMCA.com Protection Status