Sigortasız Birinin Kredi Alması Nasıldır

Paylaş
 

Kredi veren bankalara bakıldığında neredeyse tüm bankalar müşterilere kredi temin etmektedirler. Ancak önüne gelen herkese kredi vermek yerine sağlam olan ve kredi taksitlerini sürekli ödeyebilen şahıslara öncelik verilmektedir. Kredi almanın birçok şartı olduğu gibi bu şartlar arasında gösterebileceğimiz en önemlilerden bir tanesi de sigortalı veya bağkurlu olmaktır.

Sigortası Olmayana Kredi

Sigortası Olmayana Kredi

Bankalar kredi talebinde bulunan şahısların öncelikle Kredi Notu’na sonrasında ise gelir düzeyine bakmaktadır. Geliri orta düzeyde olanların maximum çekebileceği kredi tutarı ipotek karşılığında 60,000 tl civarıdır. Geliri düşük olanların ise çekebileceği max kredi tutarı 5,000 ile 10,000 tl arasında olduğunu hatırlatalım. Söz konusu kredi almaya geldiğinizde ön onayı geçseniz dahi bankalar sizlerden gelir belgenizi veya sigortalı olduğunuza dair sgk bilgilerinizi talep etmektedir. Söz konusu bu iki belgeye sahip olmayan şahısların , bankalardan kredi çekebilmesi durumu diğer şahıslara oranla daha zordur.

Sigortası olmayan şahıslar kredi çekemez diye bir sonuç olmadığı için bankalar kendi karlarını düşündüklerinden sizlerden kredi miktarı karşılığında ya bir kefil ya da bir ipotek istemektedir. Bu yüzden sigortası olmayan şahıslarda kredi çekebildiği gibi, bağkurlu olmayan vatandaşlarımızda yine bankalardan kredi çekebilirler. Burada dikkat edilecek en önemli husus ise sizlere kefil olacak birini bulmanız veya üzerinize kayıtlı bir ev olmasından ibarettir. Sadece ev olması da bazen yetmeyebilir en önemli etken ise sigortası birinin kredi çekmesi için bir kefil bulmasından geçmektedir.

Sigortası yeni başlayan biri kredi çekmek isterse hızlıca düşük limitli bir kredi talebinin onaylandığını söyleyebiliriz. Zira son günlerde moda olan ve neredeyse tüm bankalarda işleme sokulan ‘’ Hızlı Kredi Başvurusu ‘’ adı altında 5000 ile 15000 tl arasındaki kredi başvurularınız onaylandığı gibi hızlıca banka hesabınıza yansıtılıyor. Bu gibi hızlı krediye başvurmanız için bir banka hesabınızın olması gerekiyor.

DMCA.com Protection Status