Sicili Bozuk Olana Kredi Verilir

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kredi sicili kişinin tüm kredili ürünleri kullanma ve ödeme performansını gösteren kredi geçmişi olarak kabul edilmektedir. Sistemde olumlu olan gelişmeler de yer alırken sistemin en büyük önceliği kredi borcunu ödemeyen kişileri afişe ederek bankaların kredi kullandırma sürecinde mümkün olduğunca güvenilir kişilere kredi onayı verilmesini sağlamaktır.

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi 

Bankaların büyük bir bölümü kredi sicili bozuk olana kredi verilmesi konusunda son derece katı bir tutum sergilemektedir. Zaten kara listeye girdiği için kredi sicili bozu kolan kişilere 5 yıl boyunca kredi kullandırılmazken kredi sicili bozuk olanlara kredi kullandıran komisyoncular da bulunmaktadır. Komisyon karşılığı kredi kullandıran bu kişiler profesyonel çalışmalar ile kredi notunun kredi kullanabilir seviyeye çekerken bazende anlaşmalı bankalar üzerinden kredi onayı almaktadır.

Kredi Sicili Neden Bozulur?

  • Kredi sicilinin bozulma nedenleri arasında ilk sırayı kişinin bankalara olan borçlarını ödemede yaşadığı sıkıntılar ve gecikmeler alır. Kredi borcumu ödeyemiyorum ya da kredi kartı borcumu ödeyemiyorum diyen kişilerin haklarında alacak takibi başlatılmadan hemen borç kapatma kredisi kullanarak ya da kredi kartı borcu yapılandırma başvurusunda bulunarak borçlarını kapatmaları gerekir.
  • Sık sık bankalara olan borçları geciktirmek ne yazık ki sonunda ödeme yapılsa da kredi sicilinin bozulmasına neden olur.
  • Üst üste kredi kartı son ödeme tarihi geçilmesi ya da sıklıkla kredi ödemesinde gecikmeye düşülmesi de uzun vadede kredi sicilinin bir miktar bozulmasına neden olacaktır.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. ilhan dedi ki:

    İyi gunler ben esnafim sicilim bozuk acil bana senetle veya komisiyonla 30bin lazim 24 ay icersinde oderim izmirde oturoyorum lutfen yardim

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status