Sicil Affından Kimler Yararlanacak?

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Torba yasa tasarısı içerisinde meclisten geçirilmesinin ardından Bakanlar Kurulu tarafından da onaylanarak Resmi Gazete de yayımlanması ile beraber kara liste affı resmen yürürlüğe girmiş oldu. Peki, sicil affından kimler yararlanacak?

Kara Liste Affı 2017

Kara listeden çıkmak isteyen kişilere yönelik olarak getirilen kara liste affı ile beraber kara listeden çıkmak isteyen kişilerin tek yapmaları gereken bankalara olan borçlarını kapatmak. Bankaya borcunu kapatan kişiler otomatik olarak kara listeden çıkarılacaklar. Yani bu kişilerin ayrıca kara listeden çıkmak için dilekçe yazmaları ya da herhangi bir kuruma başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Kara Listeden Nasıl Çıkılır?

Kara listeden çıkmak isteyen kişilerin bunu başarmak için ilk yapmaları gereken kara listeye girmelerine neden olan banka borcunu mutlaka kapatmaktır. Kredi borcu kapatılmadan kara listeden çıkılması kesinlikle söz konusu değildir. Asla kara listedekilere kredi kullandırılmadığı için kara listeden çıkmak ve bunun için sunulan kara listedekilere af imkanından yararlanılması çok önemlidir.

Kara Listeden Çıkma Affı

Sunulan bu af imkanı ile beraber milyonlarca kişi kara listeden çıkmak için bir fırsat yakalarken bu haktan yararlanmak isteyen kişilerin sadece bankaya olan borcunu ödemesi yeterlidir. Bankalara olan borçlarını ödemek isteyen kişilere 72 ay yapılandırma seçenekleri sunulurken borcun kısa sürede kapatılması ile beraber bankalar ile olan ilişkilerin iyileştirilmesi için ilk adımın atılma şansı verilmiş olunur.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Yorumlara kapalıdır.

DMCA.com Protection Status