Sgk Doğum Parası Sorgulama Nasıl Yapılır

Paylaş
 

Hükümetin yapmış olduğu düzenleme sonrasında artık aileler yapmış olduğu çocuk sayısına göre çocuk parası alacak devletten. Çocuk parası almak için hükümetin belirlediği şartları taşıyan her ailede 1.çocuğa 200 TL, 2.çocuğa 400 TL ve 3.çocuğa 600 TL veriliyordu. Gelen açıklamalara göre bakıldığında

“Anne üçüncü çocuğuna doğum yapmışsa 600 alacak, ikinci çocuğuna doğum yapmışsa 400, birinci çocuğuna doğum yapmışsa 300 lira alacak. Yani 15 Mayıs’tan itibaren doğan çocuk, ilk çocuk kabul edimeyecek.”

Yani yukarıdaki bilgileri esas aldığımızda her ailenin bütçesine ek katkı devlet tarafından karşılanacak ne kadar az da olsa bu para iyi bir gelir kaynağı aileler için.

SGK Çocuk Parası Alma Şartları 2016

Yukarıdaki linkten sgk çocuk parası şartlarını sorgulayabilirsiniz. Ayrıca aileler sgk doğum parası almak için başvuru belgelerini bağlı bulunduğu il veya ilçelerdeki hükümet konaklarına sosyal hizmetler bölümüne başvurmaları sonrasında kabul edilen evrakların ödemeleri PTT kurumlarınca her ay düzenli olarak yapılacaktır.

Sgk doğum parası sorgulama işlemi için örnek vermek gerekirse sosyal hizmetlerin muhasebe departmanına bağlanmanız gerekiyor. Örnek vermek gerekiyorsa doğum parası sorgulama diyarbakır numarası 0412 226 52 00 numarasından kendi Tc numaranızı vererek görevli personel sizlere bilgi verebilir.

Hükümet artık ülkemizde yeni doğan çocukların aile bireylerine yapmış olduğu masrafları kendi cebinden karşılaması ile gönül vermeye devam etmektedir. Eskiden bu gibi şeyler olmazken şuanda bile asgari ücretin 1300 TL ye çıkarılması iyi bir başlangıctır. 2016 cocuk parasi ne kadar olacak, 2016 çocuk parasi, 2016 ssk cocuk parasi ne kadar, ssk cocuk parasi 2016 ne kadar, çoçuk parası alma şartları 2016, cocuk parasi 2016, almanyada cocuk parası kanunu 2016, almanyada cocuk parasi 2016, 2016 sgk cocuk parasi, 2016 ilk cocuk parasi gibi birçok aramalarda sitemiz sizlere yardımcı olacaktır.

sgk doğum parası

sgk doğum parası

Ssk çocuk parası sorgulama işlemi için size en yakın PTT şubesine eşinizin TC numarasını vererek sorgulama yapabilirsiniz. Ayrıca ssk doğum parası sorgulama yardımı almak isteyenlerde il ve ilçelerde bulunan sosyal hizmetler bölümüne kimlik numarası sayesinde başvuru durumunu ve gelen para miktarını hesaplayabilirler. Burada bilmeniz gereken şuanda altyapı yetersizliği nedeni ile online olarak bir sorgulama ekranı henüz yapılmamıştır.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status