Satılan Aracın HGS Borcu Ne Olur

hgs borç sorgulama
Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

HGS olarak adından fazlası ile söz ettiren ve araç sahiplerinin kabusu olmaya devam eden hızlı geçiÅŸ sistemi hgs hakkında aklınıza takılan soruları yanıtlayacağız. Bu aklınıza takılan sorulardan bir tanesi ise ” Satılan Aracın HGS Borcu Ne Olur ” sorusu gelmektedir.

Günlük hayatımızın vazgeçilmez parçası olan araçlarımız ile otoyol ve köprülerde geçiÅŸlerde kullandığımız ücret ödeme sistemi de diyebiliriz HGS için. KalabalıklaÅŸan ülkemiz nüfusu ile paralel olarak kullandığımız araç sayısı da arttı. Hem bu kalabalığın oluÅŸturabileceÄŸi karmaşıklığa bir çözüm hem de getirisi yüksek bir kaynak! PTT’den temin edilebileceÄŸi gibi bazı banka ÅŸubelerinden de temin edilebilmektedir. Fakat günümüzde her araç sahibinin aklına gelebilecek bir sorudur bu, arabamı satıyorum hgs ne olacak?

Satılan Araçların HGS Borçları

Hızlı geçiÅŸ sistemi(hgs), araç plakası üzerinden faaliyet gösterir yani köprü ve otoyollarda bulunan giÅŸelerdeki kameralar aracın plakasını okur. Aracın plakası kim adına ve hangi hesaba tanımlanmış ise o hesaptan otomatik olarak geçiÅŸ ücretini tahsil eder, Fakat iÅŸin altında yatan küçük bir ayrıntı mevcut. Her ne kadar aracın plakası ön planda olsa da HGS kiÅŸiye tanımlıdır. Yani aracı kim kullanırsa kullansın borç miktarı, hgs’de tanımlı kiÅŸinin bakiyesinden düşer. O zaman yukarıda sorduÄŸum soruyu tekrar sormak istiyorum, arabamı satıyorum hgs ne olacak?

Aracınızı sattığınız veya yenilediÄŸinizde siz siz olun o hgs’yı aldığınız yerden yani PTT veya banka mutlaka iptal ettirin. Yeni aldığınız araca ise yeniden baÅŸvuru yapmanız lazım. Aklınıza sakın iptal ettirince kayıtlı hgs’nin içerisindeki bakiyeler de uçup gider diye gelmesin. Sizin talebinize istinaden bakiyelerinizi yeni HGS kaydınıza aktarılabiliyor. EÄŸer siz hgs kullanmak istemezseniz veya hgs’ye ihtiyaç duymazsanız, hgs bakiyenizde bulunan miktarın iadesini de talep edebilirsiniz.

hgs borç sorgulama

hgs borç sorgulama

Hayatı zorlaÅŸtırmak yerine kolaylaÅŸtırmak lazım biz insanlar için. Yenilikler hayatımızın önemli bir bölümünü kaplamışken sakın aracınızı sattığınızda hgs’yi iptal ettirmeyi veya aracınızdan sökmeyi unutmayın. Yoksa dediÄŸim gibi sizin adınıza olan hgs, baÅŸkası tarafından kullanılır ve siz bununla ilgili kimseye derdinizi anlatamazsınız. Bu yüzden hgs hakkında çok kapsamlı bilgileri edinmeniz sizler açısından büyük önem taşımaktadır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status