Home / Kredi Kartları / Ptt Bonus Kredi Kartı Hızlı Başvurusu

Ptt Bonus Kredi Kartı Hızlı Başvurusu

PTT kredi kartı başvurusu için, herhangi bir PTT merkezine gidebilirsiniz. Üç farklı PTT kredi kartı türü bulunmaktadır. İstediğiniz kredi kartı türüne göre, şartlarını sağlamanız sayesinde kısa sürede kartı edinebilirsiniz. PTT kredi kartı, Bonus özelliklidir ve MasterCard temasına sahiptir. Ptt kredi kartı başvurusu sırasında, Klasik, Gold ve Premium seçeneklerinden birini tercih etmeniz gerekiyor. Kart limitleri de buna göre değişmektedir. Şubelerden yapılan başvuru için ilk aşamada başvuru formunu doldurup başvurmanız yeterlidir. Eğer Ptt müşterisi değilseniz adınıza kayıtlı fatura gibi belgeler de istenebilmektedir. Vermiş olduğunuz iletişim bilgilerine kredi başvurunuzun sonucu kısa sürede bildirilmektedir. Ptt’nin sahip olduğu sistem gereği başvurular şu an için yalnızca merkez ve şube üzerinden birebir yapılmaktadır. Aynı zamanda 5 TL de başvuru ücreti bulunmaktadır.

ptt-kredi-karti-basvurusu
ptt-kredi-karti-basvurusu

PTT Bonus Kart Yıllık Aidat Ücretleri

PTT bonus aidatları kart türüne göre değişkenlik göstermektedir. Ptt kredi kartı başvurusu sırasında klasik, gold ya da Premium tercih etmiş olduğunuz türe göre artış göstermektedir. Aynı zamanda yalnızca ilk kullanım senesine özel olarak herhangi bir aidat alınmamaktadır. Fakat 2. seneden itibaren Klasik Bonus kart için 64 TL, Gold Bonus kartı için 71 TL ve Platinium kart için de 79 TL ek ücret alınmaktadır. Alınan ücret yıllık olarak alınmaktadır. Bunun dışında ilk başvuru sırasında da 5 TL’lik bir başvuru ücreti alınıyor. Bunun haricinde ek bir ücret alınmamakla beraber, faiz oranları ise %1, 84 ve %2 ,34 arasında değişmektedir.

PTT Bonus Kart Şifre Alma

Başvuru işleminizden sonra onay çıkması durumunda teslim adresini isterseniz ev ya da iş adresi olarak belirleyebiliyor ya da başvuru şubesinden SMS ile bilgilendirildikten sonra alabiliyorsunuz. PTT kredi kartı başvurusu ve onay sürecinden sonra kartınız şifresiz olarak gelmektedir. Bu nedenle kullanmanız için kartınıza şifre temin etmeniz gerekiyor. İlk şifrenizi oluşturmak için PTT çağrı merkezini ya da SMS yöntemini kullanabilirsiniz. 444 1 788 numaralı çağrı merkezini aradıktan sonra sizden güvenlik adına bazı bilgiler istenecektir. Ardından kartınız için  4 haneli yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. Ya da SMS yöntemi ile, ŞİFRE yazıp boşluk bırakıp kullanmak istediğiniz 4 haneli şifreyi yazıp, tekrar boşluk bırakıp, kartınızın son 4 haneli numarasını yazmanız gerekmektedir. Bu mesajı ise 3290 hattına göndermeniz lazım. Ardından size bir onay mesajı iletilecektir.
Sonraki aşamada, şifrenizi değiştirmek isterseniz PTTmatikleri ya da çağrı merkezi numarasını da kullanabilirsiniz.

PTT Kartı Çıkarmak İçin Gerekenler

Ptt bünyesinde bulunan hesap kartı için yalnızca şubelerden başvuru yapabiliyorsunuz. Kartı alabilmek için 18 yaşınızı doldurmuş olmanız gerekmektedir. Ptt kredi kartı başvurusu aşamasında olduğu gibi kimlik/ pasaport/ ehliyet belgelerinden birinin fotokopisi ve şubeden temin edeceğiniz başvuru formunu görevliye iletmeniz yeterlidir. Kartı başvuru şubesinden ya da teslim adresi belirterek ev adresinizden kargoyla temin edebilirsiniz. Kartın basım sürecine göre teslim süre 3 gün ile 5 gün arasında değişkenlik göstermektedir. Herhangi bir hesap başvurusu sırasında PTT 5 TL işlem ücreti aldığı için PTTKart’ta da bu durum geçerli. Hesap kartınızı PTTmatikler üzerinden takip edebilirsiniz. Sonraki aşamada kullanıcılardan herhangi bir ek ücret alınmamaktadır.

PTT Bonus Kart Özellikleri

PTT kredi kartı bonus özellikli olduğu için, birçok özelliğe sahiptir. MasterCard temalı olduğu için kullanım alanı geniştir. Dünya üzerinde de birçok alanda kullanabilirsiniz. Kart özelliği olarak puan toplama özelliği bulunmaktadır. Bonus puan olarak toplanan bu ekstralar anlaşmalı üye iş yerlerinde kullanılabilmektedir. Ptt kredi kartı başvurusu sırasında seçmiş olduğunuz kart türüne göre bonus avantajlarından daha fazla yararlanabiliyorsunuz. Bununla beraber, limitiniz ve düzenli ödeme yapmanız durumunda nakit avans özelliğinden de yararlanabiliyorsunuz. Bonus sayfası üzerinde yer alan güncel kampanyalardan da PTT kredi kartı bünyesinde faydalanabiliyorsunuz. Yanı sıra, kart işlemlerinizi PTT şube ve PTTmatiklerinden gerçekleştirebilirsiniz. Kart ödemeleriniz için PTT, iki farklı tarih belirlemiştir. Ayın 8’i ya da 24’ü arasında tercih yapabilirsiniz. Kart koruması kapsamında ise, çalıntı ya da kayıp durumları için 150 TL’ye kadar zarar karşılama garantisi verilmektedir.

PTT Kredi Kartı Kaç Günde Çıkar?

Kredi kartı başvuru işlemleri, Ptt şubeleri üzerinden birebir olarak yapılmaktadır. Kimlik bilgisi, başvuru formu ve gelir belgesi gibi istenen belgeleri ilettikten sonra Bonus özellikli üç kredi kartından birini tercih ederek alabilirsiniz. Ptt kredi kartı başvurusu için 18 yaşınızı doldurmanız gerekiyor. Durumunuza göre de kartın limiti belirleniyor. Kart sonucu ise maksimum 20- 25 gün içerisinde tamamlanmaktadır. Kart başvurusu sonucu başvuru aşamasında belirttiğini iletişim numaralarına SMS olarak iletilmektedir. Şubeye gelip alarak ya da adrese teslimi tercih ederek alabilirsiniz. Kartınızı aldıktan sonra şifre belirleme işlemlerini tamamlayıp kullanmaya başlayabilirsiniz. Ptt kredi kartını her yerde kullanabilir, avantajlarından yararlanabilirsiniz. MasterCard özellikli olmasından dolayı yurt dışında kullanım için de uygun bir karttır.

Check Also

2016 İmza Sirküsü Ücreti Ne Kadar

Kredi pos cihazı başta olmak üzere birçok resmi kurum tarafından (banka, vekalet vs.) istenen evraklardan …

One comment

  1. Kiredi karti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.