Polsan Kredisine Başvuru Nereden Yapılır

Paylaş
 

Her yıl olduğu gibi bu yılda banka kredilerini tercih etmeyenler ilgili kooperatiflerden kredi alabiliyor. Bunlardan biri de polsan kredileridir.

Polis, Bakım ve Yardım Sandığı’nın kısaltılma ismi olan Polsan, ev almak isteyen polis, eş ve aileleri için ev kredisi vermektedir. Polsan tarafından verilen ev kredisi, Polis, Bakım ve Yardım Sandığı’nın anlaşmalı olduğu bankalar aracılığı ile polislere verilmektedir.

Polis, Bakım ve Yardım Sandığı’nın, polislere ev kredisi vermek için anlaşmalı olduğu 4 banka bulunmaktadır. Bu bankalar;

Bankalardan Hangileri Polsan Kredisi Veriyor ?

Türkiye İş Bankası,

Vakıflar Bankası,

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) ve

Garanti Bankası.

Polislere ev kredisi veren bu bankalar, polislere uygun faizler ve ödeme koşulları ile polislerin bankalarından ev kredisi almalarını amaçlıyorlar.

Polisler için burada sorulacak en önemli soru, Polsan kredisi nereden alınır? Ve en uygun Polsan kredisi veren banka hangisidir?Polsan ev kredisi veren 4 bankadan en uygunu, yaptığı reklamlar ve söylemleri ile Türkiye İş Bankası ve Vakıflar Bankası’nın olduğu göze çarpmaktadır.

Türkiye İş Bankası, 10 aya varan vadeler ile polislere ev kredisi vermektedir. Uygun faiz oranları ile ev kredisi veren Türkiye İş Bankası, kredi tahsis ücreti olarak da, aldığınız kredi miktarının %0,5’i kadar bir ücret almaktadır.

Hangi Bankalar Polsan Kredisi Veriyor ?

Vakıflar Bankası ise kredi alacak polisler için, 120 aya varan vade fırsatı ve cazip faiz oranları sunmaktadır. 120 aya varan vade fırsatı ile de müşterilerine deyim yerindeyse ev alır gibi kira ödeme fırsatı vermektedir. Krediden alınan ekspertiz ücretini, alınacak olan evin konumuna ve m2’sine göre alan Vakıfbank, dosya masrafı, ipotek tesis ücreti ve kredi tahsis ücretini de Polsan ev kredisi alacak olan polislerden almamayı kararlaştırmıştır.Mortgage konusunda uzman bir banka olan, Garanti ise, bankalarından Polsan ev kredisi alacak olan polislere, kredi alırken alınan ekspertiz ücretini sabit olarak alma politikasını değiştirdiğini müşterilerine duyurdu. Ekspertiz ücretini, bankadan Polsan ev kredisi alırken oluşacak maliyet kadar ekspertiz ücreti almayı kararlaştırdığını bildirdi. Kredi alırken, Garanti Bankası’ndan hayat sigorta poliçesi alan müşterilerden, krediye uygulanacak olan faiz oranının 2 puan düşürülmesini de müşterilerine duyurmaktadır.

polsan nereden alınır

polsan nereden alınır

TEB Bankası ise, özel faiz oranları uygulayıp, kredi alanlardan dosya masrafı almamaktadır. Ekspertiz ve ipotek tesis ücreti sabit fiyat yapmıştır. Bu bedeller ise, sırasıyla 500 TL ve 159,30 TL olarak kararlaştırılmıştır.

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status