Peşinat Olmadan Ev Kredisi Veren Bankalar

Paylaş
 

Konutta kira artışının yıllık belirli bir oranda olması, kiracı ile ev sahibi arasında imzalanan sözleşme ile kiracı suistimal edilmiyor. Fakat her ay ödenen kiraların boşa gittiği inancı, birikim yapma ve kendi evini dekore ederek zevkle yaşama isteği, kişileri ev sahibi olmaya itiyor. Hele bankalar ve gösterişli daire projeleriyle başlatılan ”kira öder gibi ev sahibi olma” vaadi, heyecan veriyor.

Öyle ki hanede eşlerin ikisi de çalışıyor olmasına rağmen bir ev satın alamamaları, kendi anne ve babaları tarafından yadırganıyor, kişi kendini başarısız hissediyor.

Böyle olunca emlak siteleri ve bankaların yolunu arşınlamaya başlıyoruz. Harika evler beğeniyoruz plotonik, hayallerle döşüyoruz salonu, mutfağı…

Eğer ciddi anlamda bir ev satın almanın maliyetini karşılayabilecekseniz, gelir gider dengenizi buna göre ayarlamış olmalısınız. Unutmayın ki böyle yüklü bir borcun altına girmeden önce, 3 aylık gelirinizi bir kenara ayırmalısınız ki acil durumlar için güvenceniz olsun. Borçlanmanın tek bir değeri vardır; yalnızca konut gibi değer kazanacak bir şey satın almak için.

Konut kredisi kazançlıdır. Bir şartla: Alacağınız ev nerede? Yani öyle bir bölgeden ev seçmelisiniz ki uzun kredi süresinde ödeyeceğiniz faiz miktarını karşılamalı, biraz da değerlenecek, almaya değer bir ev olmalı. Buraya kadar tamamsanız, işte size yepyeni konut kredisi sunan en avantajlı bankalar:

%0,71’den başlayan faiz oranı ve 10 yıla kadar uzayan vade seçeneği ile Garanti Bankası

%72 faiz oranıyla Deniz Bank

%94 faiz oranıyla Fibabank

%97 faiz oranlarıyla Ziraat Bankası ve Halkbank

Peşinatsız Ev Kredisi

Peşinatsız Ev Kredisi

Kış aylarına göre konut kredilerinde yaşanan düşüş, ev sahibi olmak isteyen dar gelirli için de güzel haber. Kentsel dönüşüm kapsamında, kredi vadeniz 300 aya kadar uzarken normal şartlar altında en fazla 10 yıl (120 ay) olarak taksitlendirilebiliyor. Ayrıca alacağınız evin %75’ine kadar kredi kullanabiliyorsunuz. Kalan %25’lik kısım peşinat olarak isteniyor.

DMCA.com Protection Status