Kredi Notu Sorgulama

Para Yönetimi Konusunda Doğru Yolda İlerlediğinizin 6 Kanıtı

Para Yönetimi Konusunda Doğru Yolda İlerlediğinizin 6 Kanıtı

Günümüzde birçok kişi para yönetimi konusunda iyi olup olmadığını çok fazla merak etmektedir. Para yönetimi aslında insanların yaşam kalitesini daha kontrollü bir şekilde arttırma çabası içerisine girmiştir. Para yönetimi konusunda insanlar gerçekten doğru bir yol üzerinde ilerleyip ilerlemediğini merak etmektedirler.

İşte para yönetiminde doğru bir yol üzerinde ilerlemiş olduğunuzu gösteren altı kanıt:

Gelirinizin Artması ile Birlikte Harcamalarınız da Bu Doğrultuda Arttırmıyorsanız

Bu belki de para yönetimi konusunda yapılan en büyük hatalardan bir tanesi olarak bilinir. Eğer maaşınızın artması ile birlikte harcamalarınızı çok fazla artış yapar iseniz para yönetimi konusun da çok da başarılı bir tutum sergilememiş olursunuz.

Alışveriş Konusun da Çok Fazla Abartıya Gitmiyorsanız

Alışveriş yapma konusun da çok fazla kendinizi tutamıyor iseniz bu durum para yönetimi konusun da başarılı bir tutum sergilemediğinizin kanıtı olabilir. Eğer konu alış veriş olduğun da kendinizi tutabiliyor ve aşırıya kaçmıyor iseniz para yönetimi konusun da başarılı olduğunuzun kanıtı olabilir.

Partneriniz ile Parasal Bir Gizlilik Durumu Araya Sokmuyor İseniz

Bu durum çok fazla görülmektedir. Eşlerinden parasal konular da gizli kalan kişiler için para yönetimi başarısız denebilir. Siz de eşinizden gizli gizli alışveriş durumlarına girmiyor iseniz para yönetimi konusun da iyi olduğunuzun kanıtı olabilir. Bu yüzden para yönetimi konusunda başarılı olmak istiyor iseniz bu durumdan kaçınmalısınız.

İlginizi Çekebilir:  Ing Bank Teknoloji Kredisi Tekno Kredi Kampanyası

para-yonetimi-hakkinda-bilgi.jpg

Tasarruf Konusunda Her Türlü Yolu Deniyor İseniz

Bu durum para yönetimi konusun da iyi olduğunuzun işaretidir. Tek bir alan değil de her türlü mantıklı yatırım ve tasarruf araçlarını kullanmak para yönetimi konusunda sizi başarılı kılacaktır. En iyi getirisi olan yatırım konusunda çok fazla araştırma yapmanız sizin para yönetimi konusunda başarılı olduğunuzun kanıtı olarak gösterilebilir. Ayrıca borsa yatırım gibi konuları sürekli takip etmeniz ve forex para yönetimi konusunda dikkatli olmanız da iyi olduğunuzun kanıtıdır.

Az bir miktar olsa dahi aylık her zaman kenara bir miktar atıyor iseniz

Bu durum para yönetimi konusunda doğru bir yolda ilerlemiş olduğunuzun kanıtı olarak gösterilebilir. Eskilerin tabiri ile de her zaman kötü günler için kenara aylık olarak atacağınız üç beş kuruşun mutlaka ve mutlaka faydasını göreceksiniz.

Fırsatlara Karşı Gözleri Kapatmama

Önünüze gelen fırsatları iyi bir şekilde değerlendirmeniz yine sizin iyi bir para yönetimi yaptığınızın kanıtı olarak gösterilebilir. Mesela iş yerine gittiğiniz arkadaşınız ile aynı güzergahlardan farklı arabalar ile gidiyor iseniz ücretin ortak olması dahilinde birlikte gitmeyi isteyebilirsiniz. Bu şekilde fırsatları değerlendirmeniz sizin için iyi olacaktır.

Bu altı maddeyi dikkatli bir şekilde değerlendirmeniz sizin para yönetimi konusunda iyi olduğunuzun göstergesi olarak gösterilebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ