Para Biriktirmek Mi, Kredi Çekmek Mi?

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bankaların artık çok daha kolay bir şekilde kredi vermeleri ve toplum olarak tasarruftan uzaklaşan bir yapıya bürünmemiz her geçen gün para biriktirme alışkanlığının yerini kredi çekmek alışkanlığına bırakmaktadır. Peki, para biriktirmek mi, kredi çekmek mi daha mantıklıdır?

Para Biriktirmek Neden Önemlidir?

Eskiden çok daha sınırlı olan para kazanma imkanları ile insanlar daha fazla para birikimi yapmayı başarırken günümüzde lüks tüketim mallarına olan aşırı ilgi nedeniyle artık pek çok kişi “para biriktiremiyorum” şikayetinde bulunmaktadır. Yine bankaların kolay bir şekilde kredi kullanmak isteyen kişilere onay vermeleri ile beraber pek çok kişi para biriktirme ihtiyacı duymamaya başlayarak kredi kullanmayı tercih ediyorlar. Ancak kişinin acil durumlarda kullanmaya hazır elinizde her zaman para bulunması çok önemlidir.

Para Biriktirmek Mi, Kredi Mi?

Bu noktada kredi kullanan kişilerin bankaya bu kredi için hem kredi dosya masrafı hem de kredi faiz oranları üzerinden hesaplanan bir faiz borcu ödemesinde bulunacaklarını bilmeleri gerekir. Burada önemli olan kişinin bu tutarı ne kadar da biriktirebilecekleri ve bu süreyi beklemeye değer bulup bulmamalarıdır. Ertelenebilir ihtiyaçlar için kişinin aceleci davranmadan para biriktirmeyi beklemesi önerilir. Ancak çok uzun olan sürede para biriktirmek zorunda olan kişilerin bunun yerine beklemeden kredi kullanmak daha mantıklı gelebilir. Yani kişinin burada kendi önceliğini belirlemesi beklemek yerine bankaya masraf ödemeyi tercih etmesi mümkündür.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status