Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Para Biriktirmek Mi, Kredi Çekmek Mi?

Para Biriktirmek Mi, Kredi Çekmek Mi?

Bankaların artık çok daha kolay bir şekilde kredi vermeleri ve toplum olarak tasarruftan uzaklaşan bir yapıya bürünmemiz her geçen gün para biriktirme alışkanlığının yerini kredi çekmek alışkanlığına bırakmaktadır. Peki, para biriktirmek mi, kredi çekmek mi daha mantıklıdır?

Para Biriktirmek Neden Önemlidir?

Eskiden çok daha sınırlı olan para kazanma imkanları ile insanlar daha fazla para birikimi yapmayı başarırken günümüzde lüks tüketim mallarına olan aşırı ilgi nedeniyle artık pek çok kişi “para biriktiremiyorum” şikayetinde bulunmaktadır. Yine bankaların kolay bir şekilde kredi kullanmak isteyen kişilere onay vermeleri ile beraber pek çok kişi para biriktirme ihtiyacı duymamaya başlayarak kredi kullanmayı tercih ediyorlar. Ancak kişinin acil durumlarda kullanmaya hazır elinizde her zaman para bulunması çok önemlidir.

Para Biriktirmek Mi, Kredi Mi?

Bu noktada kredi kullanan kişilerin bankaya bu kredi için hem kredi dosya masrafı hem de kredi faiz oranları üzerinden hesaplanan bir faiz borcu ödemesinde bulunacaklarını bilmeleri gerekir. Burada önemli olan kişinin bu tutarı ne kadar da biriktirebilecekleri ve bu süreyi beklemeye değer bulup bulmamalarıdır. Ertelenebilir ihtiyaçlar için kişinin aceleci davranmadan para biriktirmeyi beklemesi önerilir. Ancak çok uzun olan sürede para biriktirmek zorunda olan kişilerin bunun yerine beklemeden kredi kullanmak daha mantıklı gelebilir. Yani kişinin burada kendi önceliğini belirlemesi beklemek yerine bankaya masraf ödemeyi tercih etmesi mümkündür.

İlginizi Çekebilir:  Girişimcilik İçin Hibe Kredisi Nasıl Alınır
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ