Otomatik Ödeme Talimatı Vermenin 6 Avantajı

Otomatik Ödeme Talimatı Vermenin 6 Avantajı
Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Günümüzde ister çalışın ister çalışmayın zaman, hepimiz için önemlidir. Yapılması zorunlu iÅŸleriniz zamanınızın çoÄŸunu almaktadır. Yapmakta zorunlu olduÄŸunuz iÅŸlerinize daha az vakit ayırmanız mümkün. Her ay takip etmeniz gereken evinizin, iÅŸyerinizin ödeme yapmak zorunda olduÄŸunuz faturaları bir düÅŸünün. DoÄŸal gaz, elektrik , su ,TV abonelikleri, iÅŸ yeriniz varsa SSK, BAÄž-KUR ödemeleri vs. Tüm bu faturaların son ödeme tarihlerini takip etmek ,ödenek ayırmak ve tahsilat belgelerini saklamak bir hayli zaman almaktadır.

Ä°ÅŸte faturalarınızı ödemekte ve takip etmek için ayırdığınız zamanı azaltmak, hatta minimuma indirmek otomatik ödeme talimatı ile mümkün. Bir bankaya vereceÄŸiniz otomatik ödeme sayesinde kazanacağınız avantajlar:

Zamanınız Size Kalır

Fatura ödemek için uzun kuyruklarda beklemek zorunda deÄŸilsiniz. Banka hesabınızın da olması ÅŸart deÄŸil. Kredi kartı ile otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Kredi kartınız ile yapılan ödemeleri de mevcut ayda sıkışmadan, bir sonraki aya ertelemiÅŸ olursunuz. Her ay düzenli yaptığınız sabit ödemeleri de kira gibi otomatik ödeme ile yapabilirsiniz. Sabit ödemelerinizi siz unutsanız bile akıllı ödeme unutmaz.

Hesabınızda Para Olmasa Bile Ödemeniz GerçekleÅŸir

Hesabınızda para olmasa bile, hesabınıza tanınan ek hesap ile ödemeleriniz gerçekleÅŸir. Her bankanın müÅŸterilerine sunduÄŸu düÅŸük faizli ek hesap hizmeti vardır. Ek hesap limitleri verdiÄŸiniz otomatik ödeme adetine, bankada bulunan paranıza göre deÄŸiÅŸiklik gösterebilir. Tabi ki ek hesaptan yapılan ödemeleri ne kadar erken geri öderseniz faizden o kadar az etkilenirsiniz.

Gecikme Cezası Ödemezsiniz

fatura-otomatik-odeme.jpg

VerdiÄŸiniz otomatik ödeme talimatı sayesinde faturalarınız son ödeme gününden önce ödenir. Böylece gecikme kaynaklı ceza tutarı ödemezsiniz. Faturalarınız ödenmemesi gibi bir durum yaÅŸamazsınız. Sürpriz kesintilerle de karşılaÅŸmazsınız.

Bankaların Sizden Aldığı Ekstra Ödemelerden Kurtulursunuz

Bankaların müÅŸterilerine sunmuÅŸ olduÄŸu hizmetlerden biri de otomatik ödeme talimatı verdiÄŸiniz banka sizden hesap iÅŸletim ücreti veya kredi kartı kullanım ücreti almaz. Paranız cebinizde kalır. Bazı bankalar kredi kartı ile yapılan otomatik ödemelerde ekstra puan vermektedir. Kredi kartı ile talimat verecekseniz puan kazandıran bankaları tercih etmek size avantaj saÄŸlar. Biriken puanlarınızı dilediÄŸiniz alışveriÅŸinizde de kullanabilirsiniz.

Takip Kolaylığı SaÄŸlar ve Evrak Yükünden Kurtulursunuz

Hesabınızda yapılan ödemeleri tek bir sayfada görebilirsiniz. Elektronik ödeme seçenekleri size ne zaman hangi fatura hesabınızdan tahsil edilmiÅŸ görmenizi saÄŸlar. Fatura tahsilat takibini size kolaylaÅŸtırır. Elektronik ortamda tahsil edileceÄŸi için tahsilat fiÅŸiniz olmayacak, tahsilat makbuzlarını saklamak zorunda kalmayacak ve evrak fazlalığı yükünden kurtulacaksınız.

Kredi Notunuz Yükselecektir

Banka üzerinden her yapacağız iÅŸlem kredi notunuza etki edecektir. Ä°htiyaç, taşıt, ev gibi kredilerin hepsinde belli bir kredi notuna ulaÅŸmış müÅŸterilerin kredileri onaylanır. VerdiÄŸiniz her otomatik ödeme iÅŸlem hacminizi arttırdığı için kredi notunuzu yükseltecektir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Yorumlara kapalıdır.

DMCA.com Protection Status