Kredi Notu Sorgulama

Otomatik Ödeme Talimatı Vermenin 6 Avantajı

Otomatik Ödeme Talimatı Vermenin 6 Avantajı

Günümüzde ister çalışın ister çalışmayın zaman, hepimiz için önemlidir. Yapılması zorunlu işleriniz zamanınızın çoğunu almaktadır. Yapmakta zorunlu olduğunuz işlerinize daha az vakit ayırmanız mümkün. Her ay takip etmeniz gereken evinizin, işyerinizin ödeme yapmak zorunda olduğunuz faturaları bir düşünün. Doğal gaz, elektrik , su ,TV abonelikleri, iş yeriniz varsa SSK, BAĞ-KUR ödemeleri vs. Tüm bu faturaların son ödeme tarihlerini takip etmek ,ödenek ayırmak ve tahsilat belgelerini saklamak bir hayli zaman almaktadır.

İşte faturalarınızı ödemekte ve takip etmek için ayırdığınız zamanı azaltmak, hatta minimuma indirmek otomatik ödeme talimatı ile mümkün. Bir bankaya vereceğiniz otomatik ödeme sayesinde kazanacağınız avantajlar:

Zamanınız Size Kalır

Fatura ödemek için uzun kuyruklarda beklemek zorunda değilsiniz. Banka hesabınızın da olması şart değil. Kredi kartı ile otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Kredi kartınız ile yapılan ödemeleri de mevcut ayda sıkışmadan, bir sonraki aya ertelemiş olursunuz. Her ay düzenli yaptığınız sabit ödemeleri de kira gibi otomatik ödeme ile yapabilirsiniz. Sabit ödemelerinizi siz unutsanız bile akıllı ödeme unutmaz.

Hesabınızda Para Olmasa Bile Ödemeniz Gerçekleşir

Hesabınızda para olmasa bile, hesabınıza tanınan ek hesap ile ödemeleriniz gerçekleşir. Her bankanın müşterilerine sunduğu düşük faizli ek hesap hizmeti vardır. Ek hesap limitleri verdiğiniz otomatik ödeme adetine, bankada bulunan paranıza göre değişiklik gösterebilir. Tabi ki ek hesaptan yapılan ödemeleri ne kadar erken geri öderseniz faizden o kadar az etkilenirsiniz.

Gecikme Cezası Ödemezsiniz

fatura-otomatik-odeme.jpg

Verdiğiniz otomatik ödeme talimatı sayesinde faturalarınız son ödeme gününden önce ödenir. Böylece gecikme kaynaklı ceza tutarı ödemezsiniz. Faturalarınız ödenmemesi gibi bir durum yaşamazsınız. Sürpriz kesintilerle de karşılaşmazsınız.

İlginizi Çekebilir:  İnternet Bankacılığı Açtırmak 2017

Bankaların Sizden Aldığı Ekstra Ödemelerden Kurtulursunuz

Bankaların müşterilerine sunmuş olduğu hizmetlerden biri de otomatik ödeme talimatı verdiğiniz banka sizden hesap işletim ücreti veya kredi kartı kullanım ücreti almaz. Paranız cebinizde kalır. Bazı bankalar kredi kartı ile yapılan otomatik ödemelerde ekstra puan vermektedir. Kredi kartı ile talimat verecekseniz puan kazandıran bankaları tercih etmek size avantaj sağlar. Biriken puanlarınızı dilediğiniz alışverişinizde de kullanabilirsiniz.

Takip Kolaylığı Sağlar ve Evrak Yükünden Kurtulursunuz

Hesabınızda yapılan ödemeleri tek bir sayfada görebilirsiniz. Elektronik ödeme seçenekleri size ne zaman hangi fatura hesabınızdan tahsil edilmiş görmenizi sağlar. Fatura tahsilat takibini size kolaylaştırır. Elektronik ortamda tahsil edileceği için tahsilat fişiniz olmayacak, tahsilat makbuzlarını saklamak zorunda kalmayacak ve evrak fazlalığı yükünden kurtulacaksınız.

Kredi Notunuz Yükselecektir

Banka üzerinden her yapacağız işlem kredi notunuza etki edecektir. İhtiyaç, taşıt, ev gibi kredilerin hepsinde belli bir kredi notuna ulaşmış müşterilerin kredileri onaylanır. Verdiğiniz her otomatik ödeme işlem hacminizi arttırdığı için kredi notunuzu yükseltecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ