Orta vadede hisse önerisi: RTALB

Paylaş
 

Borsa’da yatırım köşemizde gelen sorulara istinaden orta vadede hangi hisselere yatırım yapılır başlıklı sorulardan bir tanesine yanıt vermek istedik.

Orta vadede hisse önerisi: RTALB

Evet orta vade için önerdiğimiz hisselerden bir tanesi RTA laboratuarı hissesidir. Zira hisse asıl fiyatından oldukça ucuzlamış ve orta vade için ideal duruma gelmiştir. 1 aralık 2015 tarihi itibari ile 11,79 seviyesinden satışta olan RTALB, orta ve uzun vadede bizleri üzmeyecek bir hisse niteliğindeki bu hisse, analizlerimizde kanser ilaçları ile yakından ilgilendiklerini fark ettik. Ülkemizdeki kanser ilaçlarının pahalı olması ve yurt dışı ile bağlılığın yüksek olması bizi bu şirkete yönlendirmekte. Bir anda kanser ilacının bulunması ki temennimiz o yönde bu gibi sağlık sektöründe bulunmaz bir nimet.

Şuan ki fiyatlar dip olsa da bu gibi yerlerden almak çok mantıklı. Borsa da kazanmanın en temel şartı düşük seviyeden alıp, yüksek seviyeden veya hedef noktanızdan satmaktır. Borsa da büyük kazananların en çok yaptığı işlemlerde bu gibi işlemlerdir. Bugün aldım yarın veya seans sonunda çıksın diyorsanız hiç borsa ile uğraşmayın arkadaşlar. Orta vadede yani min 3 ay beklemelisiniz ve beklediğinizin karşılığını fazlası ile bu süreçte alacaksınız.

Borsada kazanmak nasıl oluyor ? Sorusuna en güzel yanıtı şu şekilde verebiliriz. Bir hisse aldınız ve o hisseyi almadan önce kısa, orta ve uzun vadede düşünerek satın alın. Hangi vade için alıyorsanız o vade için hedef ve stop loss fiyatlarınızı belirleyin.

RTALB Hisse Yorumu

RTALB Hisse Yorumu

Borsa tüyoları 2016 ; Örnek olarak X hissesi şuanda 15 TL ise ve bu fiyattan 1 aylığına alıyorsanız X hissesi için zirveniz 17 TL stop loss miktarınız %5 aşağısı olsun. Hissenize çok güveniyorsanız dip fiyatlardan yeniden alım yapın. Hisse nasıl ki 17 TL oldu ve kalıcı değilseniz satabilirsiniz. Ancak bir baktınız hisse %5 altına düştü ve kalmak istemiyorsunuz , stop lossu geçtiği için aşırı zarara uğramamak adına satın.

Seçimler öncesi yazımız bizleri haklı çıkarmıştı buradan yazımıza ulaşabilirsiniz.

 

DMCA.com Protection Status