Orta vadede hisse önerisi: PGSUS

Paylaş
 

Borsa’da para kazanıp ev araba satın alacağım diye amatörce bu sektöre giren milyarlarca insan eldeki bulgurdan da olacağını hesap edemez. Bilinçsizce hareket ettiği sürece yatırımcı bireylerimiz ne yazık ki senelerce topladığı parasını sadece bir günde bitirebileceği gibi bir çok yatırımcı da sadece bir günde zengin olup hayalleri gerçekleştirebilir.

Bir önceki yazımızda orta vade için RTALB hissesinin uygun fiyatlarda olduğunu bu yazımızda belirtmiştik. Bugün ise sizlere orta vade için hedeflerimize yakın değerlere ulaşmasını temennü edeceğimiz PGSUS yani pegasus hissesini takip edeceğiz.

Orta vadede hisse önerisi: PGSUS

Yıllık bazda % lik dilimlerde ekside olsa da hava yolu şirketleri uzun vade de bazıları karlıdır. Temettü veren ve sürekli şirket karını artıran hisseleri takip ettiğimiz için PGSUS , hissesini de portföyümüze alarak inceleme fırsatı sunmak istedik.

PGSUS analizlerinde alım değerleri olarak 18.00 altı kesin alım, 18.25 e kadar alım yapılabilir. Orta vade de bu oranların sabitlensine dikkat ederek her alt tabakadan alım fırsatı doğurduğunda alınmalıdır. PGSUS hissesinde hedef fiyatınız size bağlı olabilir ancak bizim öngürdüğümüz ise 19.00 / 19.40 aralığından satış yapılmasıdır.

Pegasus hisse analizleri 2016

Pegasus hisse analizleri 2016

PGSUS hedeflerinize yaklaştığında karar sizin olacaktır. Ancak her hissede olduğu gibi bu hissede de 18.00 altı %-5 stop seviyeniz olmalıdır. Orta vade kavramını yeniden bilgilendirmek istediğimizde min. 3 ay şartına sadık kalmalısınız. Ayrıca bilmeniz açısından hedef fiyatlarınıza ulaştığınızda hedefinize bağlı kalmanız yatırımcılar açısından son derece önemlidir.

DMCA.com Protection Status