Kredi Notu Sorgulama

Ön Onay Alınmış Kredi

Kredi başvurularında bankalar artık internetten kredi başvurusu ve SMS kredi gibi pek çok kolaylık sunmaktadır. Bu yöntemler üzerinden yapılan kredi başvuruları bankalar tarafından Findeks kredi notu sistemi üzerinden değerlendirmeye alınarak sadece birkaç dakika içinde sonuçlandırılmaktadır. İşte yapılan bu başvurular için kişinin cep telefonu numarasına gönderilen kredi başvuru sonucu olumlu sonuçlanırsa verilen onaya kredi ön onayı ya da ön onay alınmış kredi adı verilmektedir.

Ön Onay Alan Kredi Çıkar Mı?

Ön onaylı kredi bankanın krediyi onayladığı ancak krediyi kullanabilmek için gerekli evraklar ile başvuruda bulunmanız gerektiği anlamına gelmektedir. Özellikle de bazı bankalarda kredi başvuru mesaj metninde kişinin gelirini de yazması istenmektedir.

Bu başvuru esnasında mutlaka belgelenebilir gelir yazılmalıdır. Belgesiz gelir rakamının yazılması durumunda banka ön onay verdiği kredi başvurusunu reddetme hakkına sahiptir. Çünkü müşterisinin beyanına göre bir kredi değerlendirmesinde bulunmuştur ve bu beyanın doğruluğunu kanıtlamak kredi kullanmak istiyorum diyen kişiye aittir.

Banka Kredi Ön Onay Verdi Sonra Onaylamadı 

Ön onay alan kredinin onaylanmaması genelde kredi başvurusunda bulunulan beyanın uymamasından kaynaklanmaktadır. Buna ek olarak ipotekli ihtiyaç kredisi ve konut kredisi paketlerinde ise ipotek gösterilecek olan taşınmazın uygun olmaması da kişinin ön onaylı kredi başvurusunun kabul edilmesine rağmen krediyi kullanamamasına sebebiyet verebilmektedir. Kredi reddi yaşayan kişilerin banka ile iletişime geçerek neden kredilerini kullanamadıklarını öğrenmeleri çok önemlidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. ali akus dedi ki:

  Bende kiredi almak isdiyorum yardimci olurmusunuz

 2. Ahmet Cenal dedi ki:

  Merhaba
  10000 tl ye ihtiyacım var
  Acil dönüş yaparmısınız
  0532 453 89 18

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.