Ön Onay Alınmış Kredi

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kredi başvurularında bankalar artık internetten kredi başvurusu ve SMS kredi gibi pek çok kolaylık sunmaktadır. Bu yöntemler üzerinden yapılan kredi başvuruları bankalar tarafından Findeks kredi notu sistemi üzerinden değerlendirmeye alınarak sadece birkaç dakika içinde sonuçlandırılmaktadır. İşte yapılan bu başvurular için kişinin cep telefonu numarasına gönderilen kredi başvuru sonucu olumlu sonuçlanırsa verilen onaya kredi ön onayı ya da ön onay alınmış kredi adı verilmektedir.

Ön Onay Alan Kredi Çıkar Mı?

Ön onaylı kredi bankanın krediyi onayladığı ancak krediyi kullanabilmek için gerekli evraklar ile başvuruda bulunmanız gerektiği anlamına gelmektedir. Özellikle de bazı bankalarda kredi başvuru mesaj metninde kişinin gelirini de yazması istenmektedir.

Bu başvuru esnasında mutlaka belgelenebilir gelir yazılmalıdır. Belgesiz gelir rakamının yazılması durumunda banka ön onay verdiği kredi başvurusunu reddetme hakkına sahiptir. Çünkü müşterisinin beyanına göre bir kredi değerlendirmesinde bulunmuştur ve bu beyanın doğruluğunu kanıtlamak kredi kullanmak istiyorum diyen kişiye aittir.

Banka Kredi Ön Onay Verdi Sonra Onaylamadı 

Ön onay alan kredinin onaylanmaması genelde kredi başvurusunda bulunulan beyanın uymamasından kaynaklanmaktadır. Buna ek olarak ipotekli ihtiyaç kredisi ve konut kredisi paketlerinde ise ipotek gösterilecek olan taşınmazın uygun olmaması da kişinin ön onaylı kredi başvurusunun kabul edilmesine rağmen krediyi kullanamamasına sebebiyet verebilmektedir. Kredi reddi yaşayan kişilerin banka ile iletişime geçerek neden kredilerini kullanamadıklarını öğrenmeleri çok önemlidir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status