Kredi Notu Sorgulama

Öğrenciye hangi bankalar kredi kartı veriyor

Öğrenciye hangi bankalar kredi kartı veriyor
Kredi her öğrenciye verilmez. Verilmişse de şanslı gününe denk gelmiştir. Normal şartlar altında hiç bir geliri olmayan, sigortası olmayan kişilere kredi verilemez. Çünkü banka verdiği güvende tutmak ister.. Bu yüzden öğrencilerde limitli olarak verilen kredi kartlarına yöneliyor..
Öğrenciye kredi kartı veren bankalar hangileri?
Öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında ;Akbank,İşbank,Finansbank yer alıyor fakat en iyi hizmet olarak TEB seçilebilir. TEB Play kart ile hiç bir gelir belgesi göstermeden, sigorta istenmeden öğrenciye kredi kartı çıkartılabilir.
Öğrenciye verilen kredi kartlarının limitleri nasıl oluyor?
Bu limit değerleri siz kendiniz düzenleyemiyorsunuz fakat her bankanın bir öğrenciye verdiği aylık limit değeri 500 lira falan oluyor. Eğer o ay içerisinde limit bitirilmiş ve diğer ay geri ödenmiş ise limitleriniz artabilir. Yalnız bir sefer ödeme ile limiti arttıramazsınız. En az 4-5 defa harcadığınız limiti geri ödemeniz gerekiyor ki kredi kartı limitiniz artsın.
Peki, düzenli olarak harcadığım limitleri geri ödedim limiti nasıl arttıracam? 
Öğrencilere kredi kartı veren bankalar

Öğrencilere kredi kartı veren bankalar

Eğer size verilen kredi kartının internet şubesi açık ise internet şubesinden limit arttırma talebinde bulunabilirsiniz. Kapalı ise kredi kartını aldığınız bankanın müşteri hizmetlerini arayarak limitiniz arttırabilir veya şubelere giderek bu sorununuzu çözebilirsiniz. Size verilen kredi kartının limitlerini düzenli olarak ödemezseniz en büyük sorun ortaya çıkıyor ve size verilen devlet bursundan kesiliyor.
Yani devletten ücretsiz veya geri ödemeli krediniz bulunuyorsa bir yandanda limitli kredi kartınız bulunuyorsa fakat ödeme yapmıyorsanız bu kredi limiti bursunuzdan tahsil edilir fakat ilk ödemediğiniz de değil 3 kere aynı hatayı yaptığınızda kesilmeye başlar.
İlginizi Çekebilir:  İşbankası kredi kartı başvurusu nasıl yapılır
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ