Kredi Notu Sorgulama

Öğrenciye Eğitim Kredisi Veren Hangi Bankalar

Öğrenciye Eğitim Kredisi Veren Hangi Bankalar

Bankaların hemen hepsi üniversiteli öğrencilere kredi tahsisi vermektedir. Ancak bu kredi türü genelde eğitim kredisi adı altında veriliyor. Eğitim kredisi veren bankaların sayısı da oldukça fazladır. Konu eğitim olduğu için bankalar bu konuda kapılarını sorunsuzca açmaktadır. Yine bizler sizler adına bu bankaların hangileri olduklarına ve ne şekilde kredi vereceklerini açıklamak istedik. Çoğu bireylerin akıllarında ise şu sorular geçmekte ; eğitim kredisi affı, eğitim kredisi almak için şartlar, eğitim kredisi alan varmı, eğitim kredisi başvuru, eğitim kredisi borcu, eğitim kredisi borç sorgulama şeklinde.

Garanti Eğitim Kredisi; Garanti bankası bütün öğrencilere yurt içinde bir üniversiteye kayıt yaptırma veya  bir üniversitenin öğrencisi olduğunu belgeleyen bir evrak ve güncel maaş bordrosuna sahip bir kefil ile eğitim kredisi adı altında 5000 – 10000 TL, 36 ay  kredi kullanabiliyorsunuz.

Denizbank Eğitim Kredisi: Denizbank’tan öğrenci belgesi, yerleşti belgesi, kayıt belgesi, son üç yıl maaş matrahını gösteren belgeye sahip kefil veya güncel maaş bordrosuna sahip bir kefil ile 12000 TL ye kadar 36 ay vadeli eğitim kredisi kullanabilirsiniz.

Yapı Kredi Eğitim Kredisi: Eğitim kredisini iki farklı seçenek sunuyor. Birinci seçenek yurt içindeki üniversitelerden birini kazanmış olmak ve ailenizin size kefil olması. Bu durumda 5000 TL limitli 36 ay vadeli eğitim kredisi alabiliyorsunuz. İkinci seçenek ise yurt dışında bir üniversiteye kayıt yaptırmanız ve ailenizin veya maaşlı çalışan birinin size kefil olması durumunda 50000 TL ve 36 ay vade ile kredi alabiliyorsunuz.

Vakıfbank Eğitim Kredisi; Vakıf Bankası eğitim konusunda diğer bankalara göre daha imkân tanımaktadır. İlköğretimden başlayarak üniversite son sınıfa kadar bütün devlet okulları, özel okullar ve MEB tarafından onaylanmış olan özel kurslara kayıt yaptıran bütün öğrencilere kefil göstermeleri halinde 40000 TL ye kadar 36 ay vade ile eğitim kredisi vermektedir.

eğitim kredisi veren bankalar

eğitim kredisi veren bankalar

Yukarıdaki bankalar sayesinde kolayca kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu bankalara ek olarak Akbank, Halkbank, Ziraat katılım bankası ve finansbank da girebilir.

İlginizi Çekebilir:  2017 Bahar İhtiyaç Kredisi Kampanyalarından Hangisi En Uygun?
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ