Öğrenci Bir Kişi Nasıl Kredi Alabilir

Öğrenciye kredi veren bankalar
Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kredi türleri bildiğiniz gibi ihtiyaç, ev ve taşıt kredisi gibi birçok kategorilerden oluşmaktadır. En çok başvurulan kredi türlerinden biri olan ihtiyaç kredisini günümüzde her yaşlardan başvuru kabul edilmektedir. Genellikle 18 yaşı üstü olan her birey ihtiyaç kredisine rahatlıkla başvurabilir. Ancak belirlenen şartları sağlamayan her bireyin kredi başvurusu olumsuz sonuçlanabiliyor. Bu yüzden bu olumsuz sonuçlanmış kredi başvurularını yapan kişilerde genellikle öğrencilerdir.

Öğrenci bir kişi nasıl kredi alabilir

Öğrenciyim kredi başvurusu yapabilir miyim ? diyenlerden çok öğrenciyim kredim neden onaylanmadı ? sorularına daha fazla odaklanmamız gerekiyor. 2016 yılına gireceğimiz bu aylarda tüm öğrencilerin gözü kulağı eğitim kredilerinde olacak. Zira yapılan son değerlendirmelere göre eğitim kredisi altında 5,000 tl ihtiyaç kredisi başvurularında aşırı bir patlama yaşanmakta. Söz konusu kredilerde kefilsiz ve şartsız geçmesi nedeni ile öğrenciler bu kredilere başvurmaktadır. Başvuru sonuçları da olumlu olacağı için tüm öğrenciler kredi alabilir.

Eğitimlerini sürdüren her öğrenci üniversite okuduğu takdirde kredi başvuruları olumlu yansıyor. Ancak bu süreç genellikle limitlerin düşük olmasından dolayıdır. Yani öğrenci birinin kredi çekebilmesi ve onaylanması adına 5,000 tl ye kadar kredilerionaylanıyor. Bu seviyenin üstündekiler genellikle olumsuz olmakla beraber belirli şartların yerine getirilmesi gerekmekte.

Öğrencilerin kredi çekmeleri için gerekli üst limit şartları incelediğimizde

  • En az 6 aylık bir yerde sigortalı olarak çalışmış olması gerekiyor.
  • Gelir belgesini ibraz etmek zorunda
  • Bankacılık sicilinin temiz olması gerekmekte.
  • Kredi notunun 1600 puan üzerinde olması gerekli

Yukarıdaki şartları 5,000 tl almayıp da daha fazla kredi tutarı için başvurularınız da aranan niteliklerdir. Tabi ki de bu şartlar bankalara göre değişkenlik gösterebileceği gibi çoğu bankalarda artık kefil isteyip yukarıdaki şartları sağlamayanlara da üst limitli kredi verebiliyor.

Öğrenciye kredi veren bankalar

Öğrenciye kredi veren bankalar

Bir öğrenci en fazla ne kadar kredi çekebilir ?

Sadece öğrenciye göre değerlendirilmediği gibi çoğu şahısların ticari olmayan şahıslar için konuştuğumuzda max. tutar 200.000 tl dir. Ancak bu oran çoğu bankalarda 150,000 tl olabiliyor. Dolayısı ile öğrencilerin en fazla çekebileceği kredi tutarı kefil ve ipotek şartlarına bağlı olarak 150,000 tl dir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status