Nokia Alcatel’i Aldı Neden Yükselmedi

Paylaş
 

Borsa’ da amatörler olduğu sürece profesyonellerin sırtı yere gelmiyor maalesef. Söz uçar laf kalır misali beklentiler satın alındıktan sonra hisseye girenler şaşkınca etrafa bakmaktadırlar. Nokia‘nın yurt dışındaki ortakları ile yaptığı toplantı sonucunda Alcateli satın alınacağı oy birliği ile kabul ettiğini açıklamış. Ancak gördüğünüz gibi bu satın alma haberi sonrasında hisse yükselmedi. Yatırımcılar acaba hisse neden yükselmedi diye akıllardan bu gibi soruları sormaktadır. Bizde o yatırımcıları aydınlatmak adına bu yazımızı hazırladık.

Nokia Alcatel’i Aldı

Evet dev telekominasyon şirketi NOKİA, Alcatel hissesinin tamamını almak için onay aldığını tüm dünya ile paylaşmış. Bildiğiniz gibi NOKİA, microsoft alt yapısına geçmişti ve işlerini artık o bünyede hizmet vermeye başlamıştı. Şirket ortakları ile alınan kararlar sonrasında Alcatel-Lucent’i almak için kollar sıvandı. Ancak bu haber aylar önce biliniyordu. Zira 8/9 ay önce hisse bu haberin ardından doyum seviyesi olan 9,00 lu seviyelere kadar ulaşmış sonrasında hisse geri tepmişti. Ve gördüğünüz gibi hisse şuanda geri tepen noktada.

Alcatel hisse yorumları 2016

Alcatel hisse yorumları 2016

Nokia Alcatel-Lucent’i Satın Aldı Hisse Ne Olacak

Hisseyi analiz ettiğimizde orta vade için eski seviyelere çıkma oranı olsa da haberler ile bağlantılı olarak yükselmektedir. Ayrıca hissenin son çeyrek bilançosu iyice araştırılmalıdır eğer ki nokia satın işlemlerini tamamlarsa hissenin önü açık olabilir.

Ek olarak antlaşma henüz tamamlanmadı normal şartlarda bu gibi haberlerde hisse üste doğru kayması beklenir. Ancak gördüğünüz gibi tepmemesi hissenin bu haberi önceden satın aldığı bilgisini ortaya dökmektedir.

DMCA.com Protection Status