Neden Kredi Alamıyorum / Vermiyorlar

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Günümüzde pek çok kişi acil nakit para ihtiyaçlarını gidermek ya da ev almak ve araba satın almak için banka kredisi kullanmayı tercih etmektedir. Ancak bankadan kredi çekmek için başvuru formu dolduran kişilerin kredi onayı almaları bazı özel şartları taşımalarına bağlıdır. Peki, “neden kredi alamıyorum / vermiyorlar?” diyen kişilerin izlemeleri gereken yol nelerdir?

Neden Kredi Çekemiyorum / Kullanamıyorum

Bankalar bana kredi vermiyor diyen kişilerin ilk atmaları gereken adım kredi reddi kararını veren bankayı arayarak bu kararın nedenini sorgulamaktır. Çünkü bu nedenin ortadan kaldırılması durumunda kredi onayı alınması mümkün olacaktır. Ancak kredi red nedeni 11 ya da kredi red nedeni 9 gibi nedenlerle karşılaşılması durumunda düşük kredi notu ortalaması nedeniyle kredi onayı alınmadığı anlaşılmaktadır. Bu durumda kişinin kredi kullanmak için mutlaka kredi notu yükseltme teknikleri uygulayarak not ortalamasını kredi kullanabilir seviyesine çekerek kredi başvurusunu yenilemesi gerekir.

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Banka 

Kredi sicilinin bozuk olması ya da kişinin kara listeden çıkma için gerekli adımları atmaması durumunda kesinlikle kredi onayı alması mümkün değildir. Özellikle de kara listedekilere kredi kullandırılması hiçbir şekilde mümkün değildir. Bunun için kişinin öncelikle kara liste affı imkanından yararlanması ya da kara listeden çıkmak için yasal süre olan 5 seneyi beklenmesi gerekir.

Kolay Kredi Veren Bankalar 

Özellikle de düşük kredi notuyla kredi kullanmak isteyen kişilerin mümkün olduğunca en kolay kredi veren bankalar üzerinden başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Çünkü kolay kredi veren bankalar kredi onayı konusunda daha esnek davranmaktadır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status