Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Nakit Para Lazım Yardım Kredi Çekemiyorum Nereden Para Bulabilirim

Nakit Para Lazım Yardım Kredi Çekemiyorum Nereden Para Bulabilirim

Nakit ihtiyacını gidermek konusunda akla ilk gelen her zaman için bankaların kredi imkanlarına başvurmak oluyor. Ancak bankaların kredi kullandırma konusunda bazı şartları vardır. Kredi sicili ve düzenli gelir gibi şartlar, bankaların başlıca kredi şartlarıdır. Acil paraya ihtiyacım var dedikten sonra bankaların kredilerine başvuran kişiler, düzenli geliri olmaması ya da kredi sicili kötü olduğu için kredi alamıyor. Bu durumda da alternatif bazı nakit yolları devreye giriyor.

Borç Para Nereden Bulabilirim

Ekonomi piyasası içerisinde bankalar başta olmak üzere insanlara çeşitli nakit kaynakları sunan birçok kurum vardır. Bakıldığı zaman faktöring firmaları ve kuyumcular gibi bazı işletmeler insanlara çeşitli yollarla kredi kullandırabiliyor. Bu işletmelerin kullandırdığı krediler de tamamen yasal olacaktır. Ancak nakit ihtiyacını giderme konusunda çok tavsiye edilmese bile yasal olmayan yollar da mevcuttur. Bunların en başında da tefeciler gelir. Belirli senetler karşılığında insanlara borç veren tefeciler, daha sonradan ciddi bir faizle bu borcu geri talep eder. Ancak acil paraya ihtiyacım var diyen kişiler genel olarak zor bir durumda kaldığı için, son çare olarak bu yönteme de başvurabiliyor.

Sorunsuz Kredi Veren Bankalar

Son zamanlarda yapılan teşviklerde de anlaşılacağı gibi kredi kullandırma konusunda bankalar oldukça pozitif davranabiliyor. Ancak yine de kredi sicilinin bozuk olması gibi durumlarda kredi çekebilmek mümkün olmuyor. Bu tarz durumlarda da sorunsuz bir şekilde kredi çekilebilecek bankalar aranıyor. Belirli şartları yerine getirdikten sonra tüm bankalardan sorunsuz bir şekilde kredi çekebilmek mümkündür. Öncelikle bir kişinin kredi sicilinin bozuk olması, geri ödeme konusunda riskli görüldüğü anlamına gelir. Yani başvuru yaptığınız zaman banka, borcu geri ödeyeceğinize inanmaz. Tam bu noktada geri ödeme konusunda sağlam bir teminat belirterek tüm bankalardan sorunsuz şekilde kredi çekebilirsiniz. Bu teminat da üzerinize kayıtlı olan bir malı bankaya ipotek etmek olabilir. İsminize kayıtlı olan bir arsa, ev ya da arabayı bankaya ipotek ettirmeniz; her bankadan sorunsuz bir şekilde kredi çekebilmenizi sağlar. Bununla beraber düzenli bir geliri olan kişinin bankaya kefil olarak gösterilmesi de geri ödemede teminat sağlar. Özellikle bir devlet memurunu bankaya kefil olarak göstermeniz, tüm bankalardan sorunsuz bir şekilde kredi çekmenizi sağlar.

Komisyonlu Kredi Veren Bankalar

Kredi çekme süreçlerini yönetme konusunda kişiler ilgili süreci iyi yönetemeyebilir. Zira kredi alma sürecinde bankayı ikna etmek ve gerekli belgeleri eksiksiz sunabilmek çok önemlidir. Geri ödeme konusunda gerekli teminatları bankaya doğru bir şekilde sunamadığınız sürece başvurunuz olumsuz değerlendirir. İnsanların bu noktada zorluk yaşaması, günümüz piyasası içerisinde komisyonlu kredi seçeneklerinin gelişmesine neden olmuştur. Komisyonlu kredi seçeneklerinde sizin adınıza bir firma tüm kredi işlemlerini yönetiyor. Özellikle kredi notu gibi sebeplerden dolayı kredi çekemeyen kişiler için bu firmalar oldukça avantajlı olabiliyor. Bu firmalar gerekli noktada sizin adınıza kefil olur ve bankadan daha kolay kredi alabilmenizi sağlar. Bunun karşılığında ise sizlerden belirli bir oranda komisyon alır. Elbette kredi çekme konusunda herhangi bir sorun yaşamayan kişiler için bu yöntem çok fazla tercih edilebilir değildir. Ancak günümüz bankacılık alanında kredi notu ve gelir durumu yüzünden kredi çekemeyen kişi sayısının çok fazla olduğunu biliyoruz. Bu açıdan komisyonlu kredi kullandıran firmalar oldukça fayda verebiliyor. Ayrıca bu tarz kurumların tüm hizmetleri yasal olacaktır. Bu firmaların bankalarla yasal çerçevede, sıkı bir ilişkileri oluyor. Bu açıdan sizin adınıza kredi çekilebilmesi son derece kolay oluyor. Bu kurumlara başvurduğunuz zaman sizlerden bir kredi sözleşme metninize imza atmanız istenir. Sonrasında gerekli tüm işlemler sizin talepleriniz doğrultusunda yapılır.

Acil Nakit Para Lazım

 

Banka Hariç Nereden Kredi Bulabilirim

Banka haricinde kredi kullanmak isteyen kişiler için en güvenilir yollardan birisi finans şirketleri olacaktır. Bu şirketler belirli senet karşılığında kredi kullandırabilir. Acil paraya ihtiyacım var diyen kişilerin elinde vadesi gelmemiş bir senet varsa, faktöring firmaları üzerinden de kolayca kredi çekebilirler. Bu firmalarda çeşitli kredi seçenekleri geliştirilmiştir. Finans şirketlerinin en avantajlı tarafı ise, başvuru için gelir belgesi ya da iyi bir kredi sicili istemiyor olmasıdır.

Kredi kullanma konusunda birçok şirketin de yoğun teşvikleri vardır. Örneğin; alacağınız krediyle araç satın almak istiyorsanız, direkt olarak senet karşılığı araç kredisi kullanabilirsiniz. Bazı galeriler ve otomotiv markaları, senet yaparak sizlere sıfır ve ikinci el araç veriyor. Burada normal olarak bankaya kredi öder gibi ilgili galeriye vade ödüyorsunuz. Bankalar dışında kredi veren önemli işletmelerden birisi de kuyumculardır. Özellikle son zamanlarda kuyumcuların kredi kullandırma konusunda çok yoğun girişimleri bulunuyor. Kuyumcuya başvurarak senet imzaladığınız zaman sizlere altın ya da nakit para verilir. Elbette bu krediyi alabilmek için kuyumcunun tanıdığı bir kişiyi referans olarak göstermeniz size yardımcı olacaktır. Zira kuyumcu olan kişinin hiç tanımadığı birine kredi vermesi zor olabilir.

Banka Dışında Kredi Veren Finans Şirketleri

Ekonomi piyasasında tamamıyla yasal olarak faaliyet gösteren finans şirketleri, kredi kullanma konusunda en büyük alternatif yöntemdir. Birçok özel şirket ve finans kuruluşu yoğun kredi seçenekleri geliştiriyor. Bu şirketleri internet üzerinden kolayca öğrendikten sonra kredi kullanabilirsiniz. Bu finans şirketlerinin en büyük avantajı ise, kredi çekme şartlarının hafif olmasıdır. Bu şirketlerden genel olarak tek bir senede imza atarak kredi çekebilmek mümkün oluyor.

Ülkemizde yapılan yasal düzenlemeler ile kredi veren finans şirketleri yasal kapsama dahil edilmiştir. Yani bu şirketlerden kredi kullanmanız oldukça güvenilir olacaktır. Ancak bu hizmeti yasadışı olarak yürüten şirketlerin varlığından da söz edebiliyoruz. Bu tarz şirketlerden kredi kullanmanız hiçbir şekilde tavsiye edilmiyor…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ