Home / Kredi Kartları / Maximum kredi kartı limitini hızlıca artırma

Maximum kredi kartı limitini hızlıca artırma

Maximum Kredi Kartı, köklü bankalardan biri olan İş Bankası’nın kredi kartıdır. Her banka kendi gücü oranında müşterisine alışveriş kolaylığı sağlamak için kredi kartı hizmeti verir. Böylece hem müşteri sayısını arttırır hem de insanların alım gücünün artmasına neden olur. Maximum Kart’ a sahip olanlar yurt dışında ve yurt içinde rahatlıkla alışveriş yaparlar. Nakit para taşımak ve onu korumak oldukça zordur. Kişi bir günde kredi kartındaki meblağ kadar para taşıyamaz. Kredi kartı rahat taşındığı ve limitleri yüksek olduğu için tüketiciler tarafından tercih edilir.

Kredi kartları sadece taksitlendirme işlemlerinde kullanılmaz. Kredi kart sahipleri ihtiyaç hissettiklerinde ATM’lerden nakit para da çekebilirler.

Sosyal güvencesi ve düzenli geliri olan 18 yaşını doldurmuş herkes Maximum Kredi Kart sahibi olabilir. Herhangi bir İş Bankası şubesine giderek ya da internetten başvuru yapabilir. Kart almak için öncelikli olarak bankanınbaşvuru formunu doldurması gerekir. Nüfus cüzdanı veya pasaport örneği (fotokopi) bankaya verilir. Banka uygun gördüğü takdirde, yasalar kapsamında belirlenen meblağ üzerinden kredi kartı verir. (ilk yıl maaşının iki katı, ikinci yıl maaşının dört katı limite sahip olur.)

Banka mudileri yapacakları alışverişlerde kredi kart limiti yeterli olmadığı zaman limit artırım talebinde bulunabilirler. Ancak banka mudisi ilk sene kredi kartının limitini arttıramaz. Banka müşterinin talebi olmadan kredi kartı limitini arttıramaz. Kredi kartı limitini arttırmak isteyen tüketici İş Bankası’nın herhangi bir şubesine giderek dilekçe doldurur. İnternet şubesinden ve telefon bankacılığı yöntemlerinden birini kullanarak da limit artırım talebinde bulunulabilir.

iş bankası kredi kartı limiti
iş bankası kredi kartı limiti

Banka, tüketicisinin talebini değerlendirmeye alarak, hakkında inceleme başlatır.  Tüketicinin maaş bordrosu da istenebilir. O zamana kadar bankaya yaptığı ödemeler araştırılır. Ödemelerde bir aksaklık olup olmadığına bakılır. Diğer bankalarla çalışma yaptıysa yaptığı çalışmalar incelenir. Kredi notuna bakılarak, uygun görüldüğü takdirde Maximum Kredi Kart Limiti arttırılır.

Tüketicinin kredi notu düşük ise, diğer bankalar ile çalışma sistemi düzensiz ise kredi limiti arttırılmaz. Maximum Kredi Kart Limit artırım talebi banka tarafından red edilir.

Check Also

2016 İmza Sirküsü Ücreti Ne Kadar

Kredi pos cihazı başta olmak üzere birçok resmi kurum tarafından (banka, vekalet vs.) istenen evraklardan …

3 comments

  1. Kredi kartımın limitini yükseltmek istiyorum

  2. Kart limit artışı

  3. Keredi kartı limitini artırmak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.