Maaşımı Başka Bankaya Nasıl Taşıyabilirim

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Emekli veya memur maaşlarınızı genelde bir bankadan alıyoruz ancak sadece o bankaya bağlı kalmayabilir ve maaşınızı başka bankaya taşıyabilir sonrasında o banka ile iletişiminizi ek bir ücret ödemeden dahi transfer yapabilirsiniz. Peki bu durum nasıl ve ne şekilde olacak yani ” Maaşımı Başka Bankaya Nasıl Taşıyabilirim ” sorusuna yanıt arayacağız.

Maaşımı Başka Bankaya Nasıl Taşıyabilirim

Çoğu kişinin akıllarında : maaş banka değişikliği, emekli maaşı banka değişikliği ne kadar sürer, emekli maaşı bankaya taşıma kampanyaları, emekli maaşımı nasıl taşırım, emekli maaşını başka bankaya taşıma şartları şeklinde sorular geçmektedir. Şimdi bu soruları hızlıca cevaplandıracağız.

Bildiğiniz gibi bankalar müşteri kapma telaşında olduklarından kendi bankasına gelecek yeni müşteriler için bir takım kampanyalar ve hediyeler vermektedir. Kimi banka ipad iphone veya taşınabilir jarz cihazı hediye ederken, kimi bankalarda emeklilerin bankalarına maaşlarını transfer etmeleri karşılığında emekliye promosyon ücreti vermektedir.

Bugün senin bankan ile tanışma fırsatı tüm bankalar emekli olan bireylere ekstra avantajlı komisyon ücreti dağıtmaktadır. Ancak emeklilerin çoğunluğu maaşının kesileceği veya çok uğraştırır gözü ile baktığı için bu değişime fazla yanaşmamakta. Halbuki nasıl kredi kartlarında avantajı istiyorsak, aynı şekilde banka değişikliğinde de bu gibi önemli adımı atmanız sizler için daha da karlı olacaktır.

Maaşınızı başka bir bankaya taşımak istiyorsanız bir kaç adım ile bu işlemleri hızlandırabilirsiniz. Ortalama sadece 2 günde işlemleriniz başarılı oluyor. Maaş bankalarında her yıl emekliye promosyon haberlerini duymuşsunuzdur. Yani bankalar ilgili kurum ile yapacakları anlaşmalar sonrasında promosyon vererek yani komisyon vererek müşterilerine iyi görünmek ister. Bu yüzden her emekli aynı banka ile çalışmak istemektedir. Oysa ki başka bir banka maaş karşılığında bir çok avantaj sunabiliyor.

Maaşınızı taşımak istediğinizde yapmanız gerekenlere baktığımızda öncelikle TC kimlik kartınız ile maaşınızı aldığınız bankaya gidiyorsunuz. Orada durumu izah edin genelde banka şubelerinde taşıma istediğinizin nedeni sorulur ve sizleri kazanmak adına bir kaç ikram aşamasına geçebilirler. Sonrasında ise maaşınızı hangi bankaya taşıyacaksanız eğer o bankanın şubesine gidip işte maaşımı sizlere taşıyacağım ne gibi faydalı özellikleriniz olacak demeniz gerekiyor. Bankalar buna karşın genelde bir kaç yıl hesap işletim ücreti , havale ve eft transfer ücretlerini emeklilerden almazlar. Maaş karşılığında bir çok avantajlı fırsatların olduğunu belirtelim. Yine de en güzel bilgiyi ilgili şubelerden alabilirsiniz.

emekli maaşı banka değişimi

emekli maaşı banka değişimi

Maaşımı Başka Bankaya Nasıl Taşıyabilirim

Yukarıdaki açıklamalara ek olarak ;

  1. SGK bürolarından birine gidip dilekçe ile emekli maaşınızı değiştirmek istediğinizi ayrıntıları dahilinde doldurup, teslim etmeniz gerekiyor.
  2. Emekli aylığı banka veya banka şubesi değişikliğini internet üzerinden bankaya gitmeden de yapabilirsiniz. Banka veya PTT şube değişikliği talepleri “www.turkiye.gov.tr” internet adresine T.C. kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile yapılacak giriş sonrasında bu site üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. 

    Aşağıda bu hizmete ulaşacağınız linkler, türkiye.gov.tr web sitesinde yapmanız gereken işlemlerin resimli açıklaması ve sayfanın altında SGK ile anlaşması olan ve emekli aylığı ödemesi yapan bankaların listesi bulunmaktadır.

    Bu hizmetten yararlanmanız için e-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. E-Devlet Kapısı şifre zarfını T.C. Kimlik numaranızın yazılı olduğu geçerli bir kimlik kartınızla (Nüfus Cüzdanı, Ehliyet, Evlilik Cüzdanı, Pasaport, Avukat Kimliği) birlikte tüm PTT Merkezlerimizden ve yetkilendirilen PTT şubelerinden 2 TL karşılığında alabilirsiniz. İlk şifreden sonra herhangi bir nedenle PTT’den alınacak her şifre için ayrıca 4 TL ücret ödenmektedir. Bunun dışındaki kimlik belgeleri kesinlikle kabul edilmemektedir. Aşağıdaki linkten size en yakın e-Devlet şifresi veren PTT şubesini ve adresini öğrenebilirsiniz. (Not: Her PTT Şubesi e-Devlet şifresi vermemektedir. Aşağıda gelen ekranda “Sadece e-Devlet şifresi dağıtan şubeleri listele” kutucuğunu işaretleyiniz.)

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status