Kredimi Ödeyemiyorum

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kredi kullanan kişinin bir süre sonra çeşitli sebeplerle ödeme zorluğuna düşmesi durumunda kredi vadesinin gelmemesine rağmen “kredimi ödeyemiyorum” sorunları yaşaması görülebilmektedir. Özellikle de kredi kullandıktan sonra eski harcama düzenine devam eden, aylık bütçe yapmadan para harcamayı sürdüren ve hesapsız şekilde alışveriş yapan kişilerin kredi borcun ödeyememe sıkıntısına düşmeleri kaçınılmazdır.

Kredimi Ödeyemiyorum Ne Yapmalıyım?

Kredi borcunun ödenmemesi durumunda karşılaşacağınız pek çok sonuç bulunur. Bunlardan ilki ve en ağır olanı borcunu ödemeyen kişilerin kara listeye kaydedilmesidir. Çünkü kara listeye girmek demek kredi sicilinin bozulması ve bankalardan bir daha kredili ürünlerin kullanılamaması anlamına gelmektedir. Bu nedenle borcu ödemek için kredi yapılandırması hizmetlerinden yararlanılması gerekmektedir. Bankalara olan borçlar için 72 ay yapılandırma başvurusunda bulunma hakkınız vardır.

Borçtan Dolayı Eve Haciz Gelir Mi?

Borcunu ödemeyen kişilerin yaşadıkları en büyük korkuların başında borçtan dolayı evlerine haciz gelmesi sorunu ile karşı karşıya kalmaktır. Günümüzde çıkarılan yeni yasalar ile beraber eve haciz gelmesi konusunda sınırlamalar uygulanmakla beraber yine de eve haciz hala alacaklıların kullanma hakkına sahip oldukları yasal bir uygulamadır.

Kara Listeye Girmek

Borcumu ödeyemiyorum diyen kişilere uygulanan en ağır ceza hiç kuşkusuz bu kişilerin isimlerinin kara listeye kaydedilmesidir. Kara listeye girenler daha sonra borçlarını ödeseler dahi ne yazık ki bu listeye girdikleri için yasal olarak 5 sene boyunca kesinlikle kredili ürünler için bankalardan onay alamamaktadır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status