Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Kredimi Başka Bir Bankaya Nasıl Taşıyabilirim

Kredimi Başka Bir Bankaya Nasıl Taşıyabilirim

Borç transferi olarak adlandırılan bu işlem tek bankada borcun toplanmasını sağlamaktadır. Kredinin başka bankaya transferi anlamına da gelen ve kişilerin cevap bulamadığı soru olan ” Kredimi Başka Bir Bankaya Nasıl Taşıyabilirim ” sorusuna cevap bulacağız.

#borç transferi #kredimi taşımak #krediyi başka bankaya taşımak #kredi banka değişikliği şeklinde bir çok sorgu yapılabilir. Yapılan yasalar çerçevesinde ihtiyaç, taşıt ve ev kredisini kullandığınız bankadan, başka bir bankaya kredi taşıması yapılabilir. Taşıma için bilmeniz gerekenler ve önem derecesi yüksek bilgileri de buradan öğrenebileceksiniz.

Borç transferinin amacı krediyi kullandığınız bir bankanın faiz oranı diğer bankaya oranla çok yüksek kalmış ise kredinizi yapılandırma işlemi yapmanız sizlerin karına olacaktır.

DİKKAT : 2016 KREDİ YAPILANDIRMA İŞLEMLERİNDE ÇOĞU BANKA MASRAF ADI ALTINDA KALAN ANA PARA TUTARINDAN %2 KESİNTİ YAPACAKTIR !!!

Yukarıdaki nota dikkat ederek sözlerimize devam edelim. Bankalar arası borç transferi aynı zamanda sadece kredi borcu değil, kredi kartı borcu şeklinde de transfer edilebilir. X bankasının faiz oranı %1.50 iken kullandığınız bir kredi türünde, Y bankası faiz oranı %1.10 olursa ve kredinizi oraya taşımak isteyebilirsiniz. Hiçbir zorlama ve yanıltma olmadan bir kaç günde işlemleriniz bitecektir.

Ödenen tutarlar süreklilik arz ediyor ve ödeme miktarı konusunda zorluk çekmiyorsanız (geliriniz düzgün ise) tüm borçlarınızı tek bankada toplama şansı var.

Kredimi Başka Bir Bankaya Nasıl Taşıyabilirim

Kredinin başka bankaya taşınacağı gün, kredi kullanılan bankadan o gün itibariyle kapatma bakiyesi öğrenilmelidir. Bu işlemi genelde banka yapacaktır. Ancak ulaşamıyorsa kendiniz, kredi çektiğiniz bankaya gidip işlem dekontu alabilirsiniz. Kredinin taşınacağı banka ayrıca Kredi Kayıt Bürosu’ndan (KKB) devam eden toplam kredi borcunu görebilmekte olup, bu tutar ya da daha farklı bir tutarda kredi başvurusu alınıp, bunun sonucuna göre, kredi başvurusunun olumlu olması durumunda kredi kullandırılarak bu bakiye ile devam eden kredileri kapatmak üzere diğer bankaya EFT yapılır. Kredi kullandırıldıktan sonra kişinin bu parayı nakit olarak alması mümkün değildir. Ancak borcun bulunduğu bankaya kredinin kapatılması koşuluyla EFT yapılır.

İlginizi Çekebilir:  Anneler Gününe Özel Kredi Fırsatları

Banka bu EFT’yi yaptıktan sonra, kredi kullanan kişinin diğer bankaya gidip kredi kapama talimatı vermesi, akabinde kredinim kapatıldığına dair evrakları, krediyi taşıdığı bankaya iletmesi beklenir.

krediyi başka bankaya taşımak

krediyi başka bankaya taşımak

Bankalar borç kapatma kredisi, kredi taşıma kredisi şeklinde her yıl bir çok kredi kampanyası düzenlemektedir. Bunları takip etmenizde fayda vardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ