Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Kredili Mevduat Masraflarından Nasıl Kurtulursunuz?

Kredili Mevduat Masraflarından Nasıl Kurtulursunuz?

Bankaların vadesiz mevduat hesabına tanımladığı Kredili Mevduat Hesabı, hesabınızda para olmadığı zamanlarda kullanabileceğiz belli bir kredi limiti olan hesaptır. Hesabınızda paranız olmadığı durumlarda, kredili mevduat hesabınızdan nakit çekebilir veya ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kredili Mevduat Hesabı adı üzerinde bir kredi işlemidir. Her kredide olduğu gibi bu hesap kullanıldığı takdirde belli oranlarda faiz ve masraf hesabınıza yansıyacaktır. Bu yüzden bu hesabı açtırmak ve kullanmak için dikkat etmeniz gereken bir takım hususlar vardır.

Kredi Mevduat Hesabı Başvurusu

Kredili Mevduat Hesabı başvurusu yapmadan önce, bankaların kredili mevduat hesabı için uyguladıkları faiz ve masraflarını karşılaştırın. Bütçenize en uygun faizli bankayı tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Kredili mevduat hesabını maaş aldığınız veya devamlı işlem yaptığınız bankalardan açtırmanız kolay olacaktır. Başvuru için bankalar farklı belgeler isteseler de ortak olarak istenilen belgelerin başında nüfus cüzdan fotokopisi ve gelir belgesi (bordro) gelmektedir. Başvuru sözleşmesinin imzalanmasından sonra, başvurunuz olumlu olur ise kredi mevduat hesabı limitiniz oluşturulacaktır. Banka bu limiti belirlerken gelir düzeyinizi ön planda tutacaktır.

Kredili Mevduat Hesabının Faiz ve Geri Ödeme Şartları

kredili-mevduat-hesabi-hakkinda-bilgi.jpg

Kredili Mevduat Hesabı faizleri genel olarak kredi kartı faizleri ile aynı orandadır. Bu oran kredi kartında olduğu gibi bankadan bankaya değişiklik gösteremektedir. Göz ardı edilmemesi gereken diğer bir husus da Kredili Mevduat Hesabı masrafları ve komisyonlardır. Kredili Mevduat Hesabınızı kullanırken masraf ve komisyonlarını bilirseniz, geri ödemede bir sürpriz ile karşılaşmazsanız. Kredili Mevduat Hesabının geri ödeme şartları bankadan bankaya farklılık gösterebilir. Kimi bankalar kredi borcunuzun faizini ay sonunda hesabınıza yansıtırken, kimi bankalar da 3 ay veya 6 ay sonra hesabınıza yansıtıyor. Kredili Mevduat Hesabı faizi, kredili mevduat hesabınızdan yaptığınız harcamanın yapıldığı ve geri ödendiği süre arasındaki gün sayısı baz alınarak oluşturulur. Kısacası Kredili Mevduat Hesabınızdan kullandığınız krediyi ne kadar çabuk öderseniz, o kadar az faiz ödersiniz.

İlginizi Çekebilir:  Hayat Sigortası Poliçe Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kredili Mevduat Hesabı Gecikme Faizi

Kredili Mevduat Hesabınızı kullandınız ve kullanım faizini düşünmeden, kullandığınız tutar kadar ödediniz. Kredili Mevduat hesabınız eksi bakiye gösterecek ve kredili mevduat hesabınıza gecikme faizi uygulanacaktır. Hesaptan yaptığınız harcamaları ödeme gününde yapmazsanız da gecikme faizi ödemek zorunda kalırısınız. Gecikme Faizi ödememek için kredi borcunuzu zamanında ve tam olarak ödeme yapmalısınız. Mevduat hesabınızda para kalmadığı durumlarda banka, harcamalarınızın tutarını Kredili Mevduat Hesabınızın limitini kullanarak otomatik olarak yapacaktır. Kredili Mevduat Hesap limiti kullanılmaya başlandığında, bankanızdan uyarı mesajı gelmesini talep edebilirsiniz. Böylece Kredili Mevduat Hesabını kullandığınızı bilir, harcamalarınızı ona göre yaparsınız.

Kredili Mevduat Hesabınızı takip etmekte zorlanıyorsanız, paranız olmadığı durumlarda acil ihtiyaçlarınız için kredi kartı kullanabilirsiniz. Kredili mevduat hesaplarının komisyon oranları yüksektir. Kredi kartı kullanmanız, Kredili Mevduat Hesabının ekstra komisyon ücretinden kurtaracaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ