Krediden Cayma

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kredi kullanmak için yapılan başvurularda bankanın kredi onayı vermesine rağmen başvuruda bulunan kişinin krediden cayma hakkı bulunmaktadır. Kişinin talep ettiği kredi başvurusunun onaylanmasına rağmen kullanmaktan vazgeçmesi durumuna krediden cayma adı verilmektedir.

Krediyi İptal Etmek 

Kullanılmak istenen kredi faiz oranlarının yüksek olması, kişinin başka bir bankadan daha iyi koşullar altında kredi kullanma imkanı yakalaması ya da nakit ihtiyacının ortadan kalkması gibi durumlarda krediyi iptal etme ihtiyacı doğabilir. Bu durumda onay alınan krediyi iptal etme hakkınızı kullanmanız yeterlidir.

Ancak bunun için kişinin kredi tutarını hesabından çekmemesi gerekir. Kredi kullanımı için onay verilen ve kişinin gerekli imzaları atarak parayı kredi hesabından çekmesi durumunda kredi iptali gerçekleştirilemez. Kişi sadece krediyi erken kapatma hizmetinden yararlanarak parayı geri öder ve faiz indiriminden yararlanır.

Ön Onaylı Kredi 

Ön onaylı ihtiyaç kredisi paketleri için genelde uygulanan işlemler daha farklıdır. Kişinin ön onay aldığı krediyi kullanmaması durumunda banka birkaç kez iletişime geçer ve krediyi kullanmanızı ister. Genelde bazı bankalar bu durumda hiçbir işlem yapmazken krediden cayma hakkını kullanan kişilerden ise bazı bankalar düşük bir masraf talep etmektedir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status