Kredi Red Nedeni 9 / 6/ 11 Ne Demek?

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bankalardan kredi kullanmak isteyen kişilerin belirli koşullara sahip olmaları gerekirken bu koşullardan birini bile karşılayamayan kişilerin kredi başvuruları reddedilmektedir. Her bankanın kredi reddi için kullandığı farklı bir kredi ret nedeni kodu bulunmakta olup bu kodlar kredi başvurusunun neden reddedildiğini ortaya koymaktadır. Peki, en çok rastlanılan Kredi Red Nedeni 9 / 6/ 11 Ne Demek?

Kredi Red Nedeni 9

Genelde Yapı Kredi Bankası kredi red nedeni olarak öne çıkan kredi red nedeni 09 farklı bankalar tarafından da kullanılabilmektedir. Bu kodun görüldüğü durumlarda kişinin kredi notu ortalamasının yetersiz gelmesidir. Düşük kredi notu ortalaması anlamından ziyade bu kod kişinin kullanmak istediği kredi tutarı için notun yetersiz gelmesidir. Yani kişinin kredi notu 1300 puan olduğu varsayıldığında bu not ile bu kişi 5 bin lira ihtiyaç kredisi onayı alabilirken 50 bin lira kredi kullanmak istediği takdirde kredi red nedeni 09 ile karşı karşıya kalır.

Kredi Red Nedeni 6

Farklı bankalar tarafından kullanılan ortak kredi red nedenlerinden biri de kredi red nedeni 6 olarak öne çıkmaktadır. Kredi reddinin farklı nedenleri olabilmekle beraber kişinin gerekli olan kredili çalışma süresine sahip olmaması durumunda genelde bankalar bu kodu kullanarak kredi başvurusunu reddedebilmektedir.

Kredi Red Nedeni 11

En çok rastlanılan kredi red nedeni 11 kodu özellikle de Yapı Kredi Bankası tarafından kullanılmaktadır. Kişinin düşük kredi notu ortalaması olması ya da kredi sicilinin bozuk olması durumunda kredi red nedeni 11 ile karşı karşıya kalınmaktadır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Yorumlara kapalıdır.

DMCA.com Protection Status