Kredi Puanı Hesaplama

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bankaların kredili ürünlerinden yararlanmak isteyen ya da taksitle cep telefonu satın almak gibi vadeli işlemleri yapmak isteyen kişilerin artık ilk olarak kredi notu verileri incelenmektedir. Yüksek kredi notu ortalaması olan kişiler günümüzde kredi notuna göre kredi veren bankalar üzerinden daha kolay şartlarda kredi kullanma imkanı yakalarken düşük kredi notu olan kişiler ise ne yazık ki kredi reddi kararı ile karşı karşıya kalabilmektedir. Yapılan kredi puanı hesaplama işlemi ile kişinin not ortalamasını öğrenmesine izin verilmektedir.

Findeks Kredi Notu Sorgulama 

Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin kullanabilecekleri 3 farklı yöntem bulunuyor. Bunlardan ilki Findeks internet sitesi üzerinden kredi notu sorgulaması yapılması oluyor. Findeks üyelik işlemlerini yapan kişilerin ilk kez kredi notu sorgulaması yapacak olmaları halinde ücretsiz kredi notu sorgulama hizmetinden yararlanmalarına izin veriliyor. Ancak ücretsiz kredi notu öğrenme hizmeti sadece bir kerelik sunuluyor ve sonrasında yapılan tüm sorgulamalar ücretlendiriliyor.

Turkcell / Vodafone Kredi Notu Öğrenme 

Cep telefonu üzerinden kredi notu sorgulaması yapmak isteyenlere SMS ile kredi notu öğrenme hizmeti verilmektedir. Bunun için cep telefonunuzun kısa mesaj bölümünden kimlik numarası ve doğum yılını yazarak 1122 numarasına göndermeniz yeterlidir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Yorumlara kapalıdır.

DMCA.com Protection Status