Kredi Notu Sorgulama

Kredi onaylanması için kredi notu kaç olmalıdır

Kredi onaylanması için kredi notu kaç olmalıdır

Kredi başvurularında bankalara başvurduğunuzda bankalar sizlerin durumunu öğrenmek ve kredi onayını sorgulamak adına kredi notunuza bakmaktadır. Neredeyse tüm bankalar 2016 yılı itibari ile şahısların kredi notuna göre kredi onayı verdiğini hatırlatalım. Zira kredi notu düşük olanlar kredi onayını geçemezken, kredi notu ortalamanın üzerinde olanların kredi onayları da hızlıca onaylanmaktadır.

Kredi notunu hızlıca arttırmak adına sizlere bu konumuzu önermekteyim. Bildiğiniz gibi bankalar kredi notu konusunda ince eleyip sık dokuduğundan kredi notuna fazlası ile önem vermenizi dikkatinize sunarım. Son yıllarda en düşük limitli kredi başvurularında bile (5,000 tl ihtiyaç kredisi) , bankaların şahısların kredi notuna bakarak karar vermektedir.

kredi notu kaç olmalı

kredi notu kaç olmalı

Kredi notu kaç olmalıdır ? Sorusuna en güzel yanıtımızı açıklamak isterim. Findeks kredi notu sorgulama aşamasında kredi notunuz 3 farklı sonuca göre değerlendirilmektedir. Bu farklı sonuçları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • 700 – 1.500 puan       =        Kötü
  • 1.500 – 1.700 puan    =        İyi
  • 1.700 puan ve üzeri    =        Çok iyi

Şeklindedir. Findeks kredi notu sitesinde kredi notunuzu sorgulattığınızda ekrana çıkacak olan değere göre sizde kendi kararınızı verebilirsiniz. Ancak bankalar sadece kredi notuna göre de değerlendirme yapmamaktadır. İlk etapta bu olmasına rağmen, bir sonraki esas aldığı etkende kişilerin gelir durumudur. Geliriniz yüksek olursa kredi alma şansınız o kadar yüksektir.

Kredi çekmek için kredi notunuz minimum 1500 puan olmalıdır. Bunun bilincinde olmanız adına kredi veya kredi kartı borçlarınızı zamanında kapatan birinin kredi notu rahatlıkla 1500 puanı görmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Notumu Ücretsiz Nasıl Öğrenirim?
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ