Kredi Öderken İkinci Kez Kredi Çekilir mi?

Kredi Öderken İkinci Kez Kredi Çekilir mi?
Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Günümüzde birçok insan ihtiyaçlarını karşılamak için bankalardan kredi çekme yoluna başvurmaktadırlar. Bu sayede bir çok kişi ihtiyaçlarını ve hayalini kurdukları şeylere bir an önce kavuşarak mutlu olabiliyorlar. Kredinin ana teması olarak sizin elinize nakit bir para verir ve daha sonrasın da sizin bu nakit parayı aylık ödemeler şeklinde ödemeniz beklenir. Fakat banka bunu yaparken sizden beklediği ödemeyi aynı miktar da değil, daha fazla bekler. Bunda ki ana mantık ise şu şekildedir: Öncelikli olarak fiyatların sürekli artması ile birlikte her şey pahalılaşır ve buna paralel olarak da maaşınız ve aldığınız ücretler değişir. Buna ekonomi dilinde enflasyon denir. Bu yüzden de para her zaman değer kaybeder. Sizin bu şartlar da bankaya fazladan para ödemeniz bankanın kar etmesine ve zamanın fiyatını ödemenize neden olur.

Peki, İkinciye Bir Daha Kredi Çekebilir Miyim?

Birçok insan ihtiyaçlarını karşılamak için kredi çekme işlemine başvurur iken bazı insanlar bu krediye ikinci bir başka ihtiyaçları için de başvurmak isteyebiliyorlar. Bu durumda da ikinciye kedi çıkar mı gibi sorular oluşmaya başlıyor. Kredi öderken kredi çekmek aslında en merak edilen sorulardan bir tanesi olmuştur. Bunun cevabı aslında birkaç faktöre bağlı olarak ilerlemektedir. İşte ikinciye kredi çekmek için gereken hususlar:

Öncelikli Olarak Ödeme Düzeniniz

Çoğu banka krediniz varsa öncelikli olarak önce almış olduğunuz kredideki ödeme düzenine dikkat eder. Eğer siz önce çekmiş olduğunuz kredi borçlarınızı öderken bir aksaklık bir erteleme gibi bir durum söz konusu ediyor iseniz ikinci bir durum da kredi çekebilmeniz oldukça düşük bir ihtimal olarak gözükebilir. Bu yüzden kredi ödemelerinizi düzenli bir şekilde ödemeye mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir.

ikinci-defa-kredi-calisabilir-miyim.jpg

Aylık Maaşınız

Eğer maaşınız ikinci bir kredi çekmeye müsait değilse bu gibi işlemlerden uzak durmanız sizin için daha faydalı olacaktır. Fakat ilk olarak çektiğiniz kredi miktarını düşük tutarlarda çekmiş iseniz ve maaşınız bu krediden arta kalan miktarla da oldukça fazla kalıyor ise ikinci bir kredi çekebilme durumunuz oldukça kuvvetli bir durum olarak değerlendirilebilir. Kredim varken kredi çekebilir miyim sorusunda esas olan konu bir nevi de budur. Bankaların sizin ödeyecek bir maddi durum da olduğunuzu görmesi açısından bankadaki hesabınız ve maaş bilgileriniz oldukça önem arz etmektedir.

İlk Kredi Miktarı

İlk kredi miktarınızın çok da fazla olmaması durumun da ikinci bir kredi çekmeniz çok kolay olacaktır. Çifte kredi borcu ödeye bilir miyim acaba, diye düşünememek için ikinciye çekeceğiniz krediyi de fazla abartmamanız ileride zorluk çekmemeniz açısından oldukça önem arz etmektedir.

Tüm bu konular da uyumlu olduğunuzu düşünüyorsanız ikinci kredi çekmeniz sıkıntı değildir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Yorumlara kapalıdır.

DMCA.com Protection Status