Kredi Öderken İkinci Kez Kredi Çekilir mi?

Kredi Öderken İkinci Kez Kredi Çekilir mi?
Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Günümüzde birçok insan ihtiyaçlarını karşılamak için bankalardan kredi çekme yoluna baÅŸvurmaktadırlar. Bu sayede bir çok kiÅŸi ihtiyaçlarını ve hayalini kurdukları ÅŸeylere bir an önce kavuÅŸarak mutlu olabiliyorlar. Kredinin ana teması olarak sizin elinize nakit bir para verir ve daha sonrasın da sizin bu nakit parayı aylık ödemeler ÅŸeklinde ödemeniz beklenir. Fakat banka bunu yaparken sizden beklediÄŸi ödemeyi aynı miktar da deÄŸil, daha fazla bekler. Bunda ki ana mantık ise ÅŸu ÅŸekildedir: Öncelikli olarak fiyatların sürekli artması ile birlikte her ÅŸey pahalılaşır ve buna paralel olarak da maaşınız ve aldığınız ücretler deÄŸiÅŸir. Buna ekonomi dilinde enflasyon denir. Bu yüzden de para her zaman deÄŸer kaybeder. Sizin bu ÅŸartlar da bankaya fazladan para ödemeniz bankanın kar etmesine ve zamanın fiyatını ödemenize neden olur.

Peki, Ä°kinciye Bir Daha Kredi Çekebilir Miyim?

Birçok insan ihtiyaçlarını karşılamak için kredi çekme iÅŸlemine baÅŸvurur iken bazı insanlar bu krediye ikinci bir baÅŸka ihtiyaçları için de baÅŸvurmak isteyebiliyorlar. Bu durumda da ikinciye kedi çıkar mı gibi sorular oluÅŸmaya baÅŸlıyor. Kredi öderken kredi çekmek aslında en merak edilen sorulardan bir tanesi olmuÅŸtur. Bunun cevabı aslında birkaç faktöre baÄŸlı olarak ilerlemektedir. Ä°ÅŸte ikinciye kredi çekmek için gereken hususlar:

Öncelikli Olarak Ödeme Düzeniniz

ÇoÄŸu banka krediniz varsa öncelikli olarak önce almış olduÄŸunuz kredideki ödeme düzenine dikkat eder. EÄŸer siz önce çekmiÅŸ olduÄŸunuz kredi borçlarınızı öderken bir aksaklık bir erteleme gibi bir durum söz konusu ediyor iseniz ikinci bir durum da kredi çekebilmeniz oldukça düÅŸük bir ihtimal olarak gözükebilir. Bu yüzden kredi ödemelerinizi düzenli bir ÅŸekilde ödemeye mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir.

ikinci-defa-kredi-calisabilir-miyim.jpg

Aylık Maaşınız

EÄŸer maaşınız ikinci bir kredi çekmeye müsait deÄŸilse bu gibi iÅŸlemlerden uzak durmanız sizin için daha faydalı olacaktır. Fakat ilk olarak çektiÄŸiniz kredi miktarını düÅŸük tutarlarda çekmiÅŸ iseniz ve maaşınız bu krediden arta kalan miktarla da oldukça fazla kalıyor ise ikinci bir kredi çekebilme durumunuz oldukça kuvvetli bir durum olarak deÄŸerlendirilebilir. Kredim varken kredi çekebilir miyim sorusunda esas olan konu bir nevi de budur. Bankaların sizin ödeyecek bir maddi durum da olduÄŸunuzu görmesi açısından bankadaki hesabınız ve maaÅŸ bilgileriniz oldukça önem arz etmektedir.

İlk Kredi Miktarı

Ä°lk kredi miktarınızın çok da fazla olmaması durumun da ikinci bir kredi çekmeniz çok kolay olacaktır. Çifte kredi borcu ödeye bilir miyim acaba, diye düÅŸünememek için ikinciye çekeceÄŸiniz krediyi de fazla abartmamanız ileride zorluk çekmemeniz açısından oldukça önem arz etmektedir.

Tüm bu konular da uyumlu olduÄŸunuzu düÅŸünüyorsanız ikinci kredi çekmeniz sıkıntı deÄŸildir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Yorumlara kapalıdır.

DMCA.com Protection Status