Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Kredi Notunun Önemi Ne Kadardır

Kredi Notunun Önemi Ne Kadardır

Kredi notu biz dahil tüm bankaların önem verdiği ilk etmenlerden bir tanesidir. Bu yüzden kredi notunun önemi oldukça fazladır.

Kredi Notunun Önemi

Kredi notunun düşük olması durumunda yapılması gerekenler son derece basittir. Burada önemli olan bankaya “ben güvenilirim” mesajını vermektir. Bu nedenle ilk olarak yapmanız gereken bu mesajı doğru bir şekilde verebilmek adına borçlarınızı mutlaka düzenli bir şekilde ödemektir. Kredi notunuz düşükse kredi notunu yükseltmek için kullanabileceğiniz bir diğer etkili yöntem bankada bir vadesiz hesap açtırmaktır. Kredi notunu yükseltmek adına bu hesap üzerinden fatura ödeme talimatları vermeniz ve düzenli ödemelerinizin tümünü bu hesap üzerinden yapmanız atacağınız en etkili adımdır. Yine kredi kartınız bulunuyorsa bu kart limitini sonuna kadar 3 ay üst üste kullanmanız ve ardından ödemenizi mutlaka son ödeme tarihinde yapmanız da notun yükselmesini sağlayacaktır. Yine elinizde bulunan tüm nakit parayı bankaya yatırmak ve nakit işlemlerinizi bankamatik kartı ile yapmanız da önerilmektedir.

Bankaların Gözünde Kredi Notu

Günümüzde artık yapılacak olan tüm vadeli işlemlerde kredi notunun üzerinden karar verilmektedir. Yani kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin yanı sıra vadeli ve açık hesap çalışmak isteyen ticari işletmeler, ev ya da araç kiraya vermek isteyen kişiler ile senetle akıllı cep telefonu satan kişi ve şirketler dahi artık kredi notu ortalaması üzerinden karar vermektedir. Kredi notunun öğrenilmesi için kullanılabilecek farklı kanallar bulunmaktadır. Bunlardan ilki Findeks kredi notu sitesi üzerinden sorgulama yapılmasıdır. Bu site üzerinden sorgulama yapmak isteyen kişilerin birkaç dakikalarını ayırarak ücretsiz bir şekilde üye olmaları gerekir. Tekno kredi ile kolay kredi alın.

kredi notunun önemi

kredi notunun önemi

Üye olduktan sonra yapacağınız ilk sorgulama işlemi ücretsiz olarak sonuçlandırılmakta olup her 3 ay da bir not sorgulaması yapılarak not güncellemesi gerçekleştirilir. Bu nedenle 3 ay da bir yeniden kredi skoru sorgulaması yapılması gerekir. Bunun Findeks internet sitesi üzerinden gerçekleştirilmesi halinde 4.72 lira ücret ödenmesi gerekirken cep telefonu üzerinden yapılan sorgulamalarda ise 9 lira ücret ödenmektedir. Yine bankaların internet siteleri üzerinden de not sorgulaması yapılabilmektedir. Kredi notu sorgulama artık çok kolay.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Notu Neden Düşer?
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ